Gdy blokada zaczyna ustępować, następują niezliczone zmiany w sposobie funkcjonowania firm - niektóre krótkoterminowe, a niektóre długoterminowe. Dla bystrego przedsiębiorcy oznacza to, że istnieje wiele możliwości biznesowych po zamknięciu, w które może się zagłębić i wyjść z tego okresu niepewności niczym feniks powstający z popiołów.

Przy stopie bezrobocia, która oznacza spadek liczby pracowników na listach płac brytyjskich firm o 649 000 w okresie od marca do czerwca, wiele osób może wykorzystać tę okazję do założenia własnego biznesu. Jeśli jesteś w takiej sytuacji lub po prostu szukasz sposobu na zmianę sposobu pracy po zakończeniu blokady wywołanej przez koronawirus, zebraliśmy tutaj wszystkie nasze najlepsze pomysły na biznes po blokadzie.

Planowanie pomyślnej przyszłości

Zanim zaczniemy, warto zauważyć, że najlepsze pomysły na biznes po zakończeniu blokady to te, które będą w stanie odnieść sukces długo po jej zakończeniu. Możliwości biznesowe, którym przyjrzymy się na tym blogu, można dostosować do pracy w przyszłości, a upewnienie się, że tworzony przez ciebie biznes jest elastyczny, jest zawsze dobrym planem na sukces - podczas blokady lub nie!

 1. Usługi online  Od serwisów streamingowych po zakupy online - w czasie pandemii byliśmy niezwykle zależni od firm internetowych. W rzeczywistości czas, jaki spędziliśmy na oglądaniu telewizji, muzyki i innych usług podczas blokady, wzrósł w Wielkiej Brytanii o 14%!

  Teraz, gdy więcej z nas dowiedziało się o radościach płynących ze streamingu online i innych usług, nie ma odwrotu dla tego trendu.

  Jednym z obszarów, który odnotował ogromny wzrost podczas blokady, są webinaria. Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, webinaria i korepetycje online są fantastycznymi przykładami tego, jak możesz wykorzystać swoje umiejętności, aby rozpocząć biznes usług online podczas i po zamknięciu. Tak więc, jeśli masz pomysł na biznes online, mówimy - do dzieła!
 2. Biznes związany z ogrodem i krajobrazem  W ciągu ostatnich kilku miesięcy spędziliśmy mnóstwo czasu w naszych ogrodach, a ponieważ tylko 7% osób planuje wyjście z domu w "Super sobotę", kiedy to puby i restauracje zostały ponownie otwarte 4 lipca, a 49% z nas nie spodziewa się odwiedzić ruchliwego miejsca publicznego aż do jesieni, ogrody i inne przestronne miejsca na zewnątrz będą ważnym miejscem dla nas wszystkich.

  I tu właśnie pojawia się (potencjalnie) Twoja rola. Firmy zajmujące się ogrodnictwem i kształtowaniem krajobrazu będą się rozwijać, a jeśli jesteś już wprawny, nie będziesz musiał od razu inwestować w szkolenia. Jednak zawsze dobrze jest mieć kwalifikacje i zawsze zachęcamy do pracy nad swoim rozwojem zawodowym.

  Aby zacząć, upewnij się, że rozdajesz mnóstwo wizytówek przyjaciołom i rodzinie, ponieważ marketing ustny jest jedną z najlepszych metod przyciągania ludzi do Twojego nowego biznesu ogrodniczego.
 3. Biznes związany z dostarczaniem żywności i napojów


  Od firm dostarczających brownie do koktajli w podróży, nastąpił ogromny wzrost popytu na firmy dostarczające żywność i napoje w Wielkiej Brytanii, co jest świetnym punktem wyjścia dla Twojej firmy przed odwarem do prowadzenia kawiarni, baru lub piekarni.

  Jeśli przygotowujesz produkty spożywcze w swojej kuchni, musisz ubiegać się o licencję na rejestrację biznesu spożywczego. Wniosek jest całkowicie bezpłatny, ale musisz to zrobić 28 dni przed założeniem firmy.

  Musisz również zarejestrować się jako firma jednoosobowa i skontaktować się z lokalnym urzędnikiem ds. ochrony środowiska i poprosić o inspekcję kuchni, aby przestrzegać przepisów dotyczących higieny żywności.

  Pamiętaj, aby używać niestandardowych naklejek z Twoim logo, aby oznaczyć swoje opakowanie, tak aby każdy wiedział, że jest od Ciebie! Dodatkowe brownie points (anyone else craving brownies?), jeśli zawierać thank you postcard z social media handle na tam zachęcić powtórne zakupy.
 4. Rękodzieło i prezenty


  W związku z tym, że detaliści na głównych ulicach musieli zamknąć swoje drzwi podczas zamknięcia, wielu odkryło cuda kupowania spersonalizowanych prezentów online. Od prezentów dla samotnych, aby pomóc przyjaciołom i rodzinie w samotności, do niespodzianek urodzinowych w czasie zamknięcia, rynek prezentów online kwitnie, a hampersy wielkości skrzynki na listy są kluczowym sprzedawcą w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

  Jeśli jest coś, w czym zawsze chciałeś spróbować swoich sił, czy to wzory szydełkowe, kubki z nadrukiem, czy nawet projekty kartek, teraz jest idealny czas, aby sprzedawać swoje dzieła! A jeśli nie jesteś tak utalentowany w dziedzinie rzemiosła, stwórz hampersy z wykorzystaniem rzeczy, które wszyscy kochają - takich jak bomby kąpielowe, pachnące woski topione, czekolada, herbata i kawa.

  Sprawdź nasz przewodnik po marketingu na Etsy, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wystawiać i sprzedawać swoje rękodzieła i prezenty online.
 5. Praca freelancera online  Jeśli niedawno przeszedłeś z pracy biurowej do pracy w domu, być może stwierdzasz, że jesteś bardziej produktywny, ponieważ masz więcej czasu i energii na pracę - poważnie, dlaczego przygotowanie i dojazd do pracy jest tak drenujący? Od pisania, edytowania i projektowania do zarządzania kontem firmy w mediach społecznościowych, wykorzystaj swoje najbardziej produktywne godziny, aby rozpocząć własną działalność freelancerską.

  Najlepszą rzeczą w tego rodzaju usługach jest to, że możesz zacząć od pracy po pracy i w weekendy, biorąc tylko tyle pracy, ile jesteś w stanie udźwignąć, zanim przejdziesz do pracy w pełnym wymiarze godzin. Dodatkowo, sam wybierasz swoje godziny pracy, więc jeśli jesteś najbardziej produktywny o 20:00 lub 4:00 rano, możesz zająć się swoją pracą kiedy tylko chcesz!

  Pamiętaj, żeby robić sobie przerwy, żeby się nie wypalić.

Mamy nadzieję, że ta lista zainspirowała Cię do zastanowienia się nad tym, jak mógłbyś dostosować umiejętności, które już posiadasz, do rozpoczęcia nowego biznesu w trakcie lub po zamknięciu. Niezależnie od tego, jaki biznes zdecydujesz się założyć, pamiętaj, aby śledzić nasz blog Think Big, gdzie znajdziesz najnowsze wskazówki i sztuczki marketingowe oraz lekcje biznesowe, które każdy powinien znać.