Podejście oparte na pracy zespołowej
Jedną z rzeczy, którą szczycimy się w instantprint jest nasze zaangażowanie w zespół.
Z naszymi doradcami klienta, którzy pomagają ponad 215.000 klientom każdego roku, jesteśmy kulą u nogi dla wielu małych firm, które prawdopodobnie nigdy wcześniej nie zamawiały druku, które potrzebują wolnego od żargonu, niezawodnego serwisu i pomocnej dłoni po drodze.

Z tego powodu przyjmujemy podejście "team-first", aby mieć pewność, że wszyscy nasi pracownicy są na właściwym miejscu, aby pomóc klientom najlepiej jak potrafią - w końcu szczęśliwy zespół oznacza szczęśliwego klienta!


Utrzymanie wydarzeń sezonowych
Jak wiele firm, organizujemy serię imprez sezonowych, aby nasz zespół mógł się integrować poza godzinami pracy. Okazało się to skuteczne w naszych częstych badaniach satysfakcji pracowników w zakresie zwiększania zaangażowania, zatrzymania, produktywności i komunikacji.

Podczas gdy nasze zespoły pracują w domu w czasie pandemii koronawirusa, my chcieliśmy utrzymać ten sam poziom zaangażowania, zwłaszcza, że może być (co zrozumiałe) trudniej czuć się zaangażowanym i połączonym podczas blokady.

Wszystkiego najlepszego z okazji Halloween od instantprint!
Naszą ostatnią "gratką" dla chłopaków i straszydeł za kulisami instantprint był nasz coroczny konkurs na przebranie w Halloween - tylko w tym roku przenieśliśmy to święto do internetu!

Oceniani przez losowo wybranego członka zespołu, pracownicy zostali zachęceni do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby zdobyć nagrodę indywidualną lub jako grupa, która zdobędzie upragniony tytuł "Mistrzów Halloween 2020".

Wiedzieliśmy, że w tym roku nie możemy obejść się bez naszej halloweenowej tradycji, więc pewnego wieczoru po pracy zorganizowaliśmy całkowicie bezpieczną wersję naszego uwielbianego konkursu za pośrednictwem rozmowy wideo!

Wynik? Strasznie wyglądająca (ale szczerze mówiąc urocza) banda potworów! Oto końcowe zdjęcie:

Wirtualny konkurs na Halloween
Podobnie jak w przypadku zwykłego wydarzenia na żywo, konkurs został podzielony na dwie kategorie: zgłoszenia pojedyncze i grupowe.

Zgłoszenie pojedyncze
Kategoria pojedynczego zgłoszenia pozwoliła zespołowi na indywidualną zabawę w przebieranie się i używanie rekwizytów do stworzenia upiornego tła. Oznaczało to, że każdy mógł się zaangażować, co oznaczało wysoki poziom zaangażowania w działanie i poczucie bycia częścią społeczności instantprint.

Zgłoszenie grupowe
Zgłoszenie grupowe zachęcało działy do wspólnej pracy, która oprócz budowania relacji miała również na celu rozwijanie umiejętności miękkich, takich jak podejmowanie decyzji w zespole, komunikacja, współpraca, kompromis i praca na rzecz celu.

Co osiągają wirtualne imprezy zespołowe?
Chętnie podtrzymujemy nasze tradycje, takie jak imprezy zespołowe, podczas gdy większość naszego zespołu pracuje w domu, ze względu na wiele korzyści, jakie z tego wynikają.

Wspólność
Praca w domu oznacza, że łatwo jest czuć się oddzielonym od przyjaciół i kolegów, z którymi w przeciwnym razie spędzałoby się ponad 40 godzin tygodniowo. Widzieć ich tylko na sporadycznych spotkaniach to ogromna różnica!

Zwiększenie zaangażowania
Odkryliśmy, że im bardziej nasz zespół jest zaangażowany w pracę na rzecz naszego ogólnego celu, jakim jest pomoc małym firmom w zamawianiu druku online, tym lepiej dla wszystkich. Nasi menedżerowie zauważyli również wzrost motywacji i wydajności po naszej imprezie z okazji Halloween.

Utrzymywanie kultury na odległość
W instantprint kładziemy ogromny nacisk na kulturę. Gdybyś odwiedził nasze biura, przywitałyby Cię jasne kolory, ściany pokryte naszymi słynnymi kropkami i wartościami naszej marki, przytulne miejsca do siedzenia i oprawione zdjęcia naszych zespołów biorących udział w naszych corocznych wydarzeniach. Mimo że nie jesteśmy w stanie od razu zmodyfikować domów wszystkich pracowników (choć bardzo byśmy tego chcieli), możemy rozpowszechnić trochę tego, co czyni nas tym, kim jesteśmy, poprzez konkursy takie jak ten!

Jak utrzymać demony zaangażowania na wodzy
Po naszym wydarzeniu rozmawialiśmy z szefową działu Team Experience, Vicki, aby poznać jej najlepsze wskazówki dotyczące utrzymania zaangażowania pracowników zdalnych w tym Halloween i później. Oto, co poleciła, aby podnieść ducha podczas pracy w domu.

 1. Nie przerażaj się technologią
  Jedną z rzeczy, których musieliśmy się szybko nauczyć, było przyjęcie technologii - nadal mamy wiele spotkań twarzą w twarz, teraz tylko za pośrednictwem połączeń wideo. Oprócz oferowania wszystkich naszych szkoleń wewnętrznych w formie cyfrowej, zapewniliśmy również każdemu członkowi zespołu sprzęt, którego potrzebują, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę, w tym laptopy i dodatkowe ekrany. 2. Doceń swoich bohaterów
  Każda historia, zwłaszcza ta straszna, potrzebuje bohatera, który uratuje dzień. Jednym ze sposobów, w jaki wypędzamy demony zaangażowania, jest zachęcanie zespołu do mianowania siebie nawzajem bohaterami marki lub mistrzami wartości. Śpiewanie sobie nawzajem pochwał jest nie tylko angażujące, ale tworzy też pozytywną kulturę pracy, ponieważ zespół jest zawsze gotowy do okazywania sobie nawzajem uznania. 3. Codziennie odkurzaj pajęczyny
  Nie twierdzę, że w instantprint mamy leniwych Luciferów, ale wprowadzając codzienne spotkania kontrolne dla naszych zespołów, możemy pomóc upewnić się, że wszyscy są na dobrej drodze do wykonania swoich zadań. Codziennie rano organizujemy spotkania zespołu, na których informujemy wszystkich o tym, gdzie jesteśmy z naszymi ostatnimi projektami i rozwiązujemy wszelkie blokady postępu i znajdujemy rozwiązania dla nich jako zespół. 4. Egzorcyzmowanie demonów
  Jedną z zasad, która nie zmieniła się w czasie pandemii, jest nasze zaangażowanie w comiesięczne spotkania 1-2-1, które dają pracownikom szansę na przekazanie swoim menedżerom szczerych informacji zwrotnych na temat danego miesiąca. Planowanie regularnych 1-2-1 jest świetną okazją do przeorientowania wszelkich negatywnych nastawień i daje obu stronom szansę na przekazanie sobie nawzajem informacji zwrotnych, co jest fantastycznym sposobem na utrzymanie zaangażowania pracowników. 5. Docenianie wyglądu
  Małe uznanie dla pracowników przechodzi długą drogę! Oprócz wysyłania certyfikatów dla naszych bohaterów marki, świętujemy również milowe rocznice pracowników w firmie, dając im specjalny prezent i odręcznie napisaną kartkę
  od menedżera.


 6. Ukierunkowanie na ducha
  Nie ma czegoś takiego jak nadmierna komunikacja. Efektywna komunikacja między pracownikami nie tylko prowadzi do lepszych relacji, ale także oznacza płynniejszą podróż dla klienta. Nie musisz sięgać po kryształową kulę - wystarczy, że lider zespołu w każdym dziale raz w tygodniu wyśle do całego zespołu e-mail z ważnymi aktualizacjami, aby wszyscy byli na bieżąco z rozwojem sytuacji.

Wirtualne planowanie imprezy Halloween dla zespołu

Fantastycznie się bawiliśmy, przebierając się i spotykając z naszymi kolegami. Zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym, wirtualne zorganizowanie naszego tradycyjnego konkursu na Halloween miało ogromny wpływ na morale zespołu, jego zaangażowanie i szczęście, i nie możemy się doczekać naszego kolejnego wirtualnego wydarzenia sezonowego!

Jeśli chcesz zorganizować własną imprezę Halloweenową dla swojego zespołu pracującego zdalnie, oto jak to zrobić:

 1. Zaplanuj, co chcesz zrobić w ramach wydarzenia oraz jak i gdzie się ono odbędzie - uwzględnij drobną nagrodę, aby zachęcić do wejścia i podnieść stawkę
 2. Wyślij do całej firmy e-mail zawierający szczegóły wydarzenia (czy jest to konkurs, jakie będą kategorie, kiedy się odbędzie, zasady itd.), dając ludziom wystarczająco dużo czasu na przemyślenie swojego kostiumu i przygotowanie się do niego
 3. Poproś zespół o przesłanie zdjęć w swoich kostiumach lub zorganizuj duże spotkanie w formie wideorozmowy i dokonaj oceny na żywo.

I to już wszystko! Życzymy Wam udanego Halloween, niezależnie od tego, co zaplanowaliście w tym roku.