Druk cyfrowy całkowicie zrewolucjonizował i ulepszył branżę poligraficzną

Obecnie świat druku cyfrowego jest otwarty dla wszystkich - od osób prywatnych, które chcą drukować zdjęcia, aż po największe korporacje. Wraz z ogólną poprawą jakości druku, znacznie jaśniejsze stały się również implikacje druku cyfrowego.

Szybsze drukowanie

Druk cyfrowy usprawnił branżę w zakresie uzyskiwania szybkich rezultatów. Jeśli potrzebujesz szybkiego wydruku, to druk cyfrowy jest naturalnym rozwiązaniem. Nie wymaga dodatkowej konfiguracji, a jakość wydruku nie ulega zmianie z powodu dużej szybkości druku. Jest to również naturalny wybór, gdy potrzebujesz szybko wydrukować duże ilości materiałów. 

Zaawansowana jakość druku

Druk cyfrowy jest zdecydowanie idealnym rozwiązaniem dla każdego. Jest on bardziej zaawansowany niż druk litograficzny i stanowi o wiele łatwiejszy sposób drukowania wybranych przez Ciebie obrazów. 

Wszechstronne metody drukowania

Najlepszą wiadomością o druku cyfrowym jest to, że jest to opcja wszechstronna. Możesz wydrukować obraz, tekst lub cokolwiek innego na wielu różnych powierzchniach i wykończeniach. Obejmuje to ceramikę, metalik i druk na płótnie.

Stosunek jakości do ceny

Metody druku cyfrowego oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Wymaga mniej atramentu, mniej czasu, a w rezultacie płacisz o wiele mniej za swoje potrzeby drukarskie. Ceny drukarek cyfrowych znacznie spadły na przestrzeni lat i są one bardziej kompaktowe niż kiedykolwiek wcześniej. 

Szersza gama kolorów

Obecnie konsumenci mają do wyboru więcej kolorów niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki tak bogatej palecie kolorów, firmy i osoby prywatne mogą teraz stworzyć prawdziwie spersonalizowany obraz, który odzwierciedla ich markę lub po prostu obraz, który jest prawdziwą personifikacją ukochanej osoby. Sam Pantone posiada aż 1867 opcji kolorystycznych.

Interaktywne projekty

Zaawansowane techniki, takie jak wykorzystanie kolorów termicznych, mogą stworzyć prawdziwie interaktywny proces druku. Wystarczy spojrzeć na podświetlane naleśniki marki ginu Bombay Sapphire, aby przekonać się, że projekty poligraficzne stają się coraz bardziej interaktywne. Rewolucyjnym pomysłem jest również drukowanie interaktywnych kodów QR. Dla osób indywidualnych w domu, proces druku cyfrowego może być nadal interaktywny, ponieważ są one częścią procesu projektowania druku. 

Umiejętności rzemieślnicze są nadal ważne Jeśli chodzi o świat druku cyfrowego, osoba stojąca za projektem lub zdjęciem jest nadal ważna. Technologia może i przeszła długą drogę, ale bez niezbędnych umiejętności nie uzyskasz pożądanego obrazu. Wiele firm oferuje dziś samouczki online i przewodniki krok po kroku, jeśli chodzi o projektowanie, a następnie drukowanie wybranego obrazu na dowolnie wybranym materiale. 

Oszałamiające fotografie

Świat druku cyfrowego udoskonalił sposób, w jaki drukowane są fotografie. Obecnie zdjęcia mają znacznie wyższy współczynnik pikseli i są ostrzejsze i bardziej zdefiniowane w wyniku tej ulepszonej technologii. Oznacza to również, że obrazy fotograficzne mogą być teraz drukowane na płótnie, tkaninie i ceramice.