Nikt nigdy nie powiedział, że założenie własnej firmy jest łatwe. A mówienie właścicielowi małej firmy, freelancerowi lub przedsiębiorcy, aby po prostu "wyluzował" jest po prostu złym pomysłem - zwłaszcza gdy włożył w swój biznes serce i duszę. To po prostu nie jest pomocne!

Mówiąc to, istnieje kilka szybkich i łatwych sposobów, każdy właściciel małej firmy może proaktywnie zrobić krok do tyłu i pracować nad ich równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, bez pozwalania na rozwój ich firmy. Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, które pomogą ci znaleźć optymalną równowagę.

Uczy się delegować

Czy wiesz? 70% właścicieli małych firm woli robić wszystko sami niż delegować. Ale z tylko 24 małymi godzinami w ciągu dnia, to często nie jest możliwe i może prowadzić do strasznego wypalenia założyciela.

Prawda jest taka, że bycie dobrym liderem (którym musi być właściciel małej firmy), polega na inteligentnej pracy i skutecznym delegowaniu zadań. To, że powierzasz pracownikowi wykonanie zadania, nie oznacza, że nie będziesz miał nic do powiedzenia - możesz wkroczyć w dowolnym momencie, aby zachęcić, pomóc i ostatecznie wykonać zadanie jako zespół.

Szkoląc pracowników, aby pracowali w sposób, w jaki chcesz i dając jasne instrukcje, uwolnisz część swojego cennego czasu, który możesz poświęcić na coś innego.

A jeśli nie masz komu delegować zadań, może nadszedł czas, aby zatrudnić pierwszego pracownika!

Dlaczego tak trudno jest delegować zadania?

Według naukowców z MIT, przedsiębiorcy faktycznie mają wyższą niż średnia zręczność mózgu. Oznacza to, że mogą z łatwością przełączać się między prawą i lewą stroną mózgu, co czyni ich doskonałymi twórczymi myślicielami.

Ten poziom szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów może być tym, co sprawia, że tak trudno jest przekazać komuś stery, jeśli chodzi o skomplikowane zadania.

Zrób sobie szybką przerwę

I nie mówimy tu o robieniu sobie przerwy na lunch (ale także o sprawdzaniu poczty co kilka minut lub zastanawianiu się, czy nie przegapiłeś jakiegoś połączenia).

Wiemy, że właściciele firm nigdy tak naprawdę nie "wyłączają się". Żyjesz, oddychasz i marzysz o swoim biznesie, to wszystko, o czym myślisz. W rzeczywistości tylko 57% właścicieli małych firm bierze wolne od pracy. Ale czasami oznacza to, że nie widzisz lasu od drzew.

Oprócz uzyskania tak potrzebnego doładowania, odległość od pracy może pomóc Ci zyskać perspektywę. Trochę czasu na przemyślenia.

Jak zrobić sobie przerwę od pracy?

Wiem, wiem, powiedzieliśmy wcześniej, że "mówienie przedsiębiorcy lub właścicielowi małej firmy, aby się wyluzował, to zły pomysł". Ale jest kilka sposobów, aby to obejść:

  1. Znajdź czas w swoim harmonogramie

    Musisz zaufać, że twój zespół poradzi sobie bez ciebie. Zostaw jasne instrukcje i briefy i upewnij się, że każdy czuje się komfortowo ze swoimi zadaniami. Będzie to oznaczało, że wielu Twoich pracowników będzie musiało wstać - nigdy nie wiadomo, kto może mieć w sobie niesamowitego menedżera!
  2. Przygotuj swój zespół

    Musisz zaufać, że Twój zespół poradzi sobie bez Ciebie. Zostaw jasne instrukcje i briefy i upewnij się, że każdy czuje się komfortowo ze swoimi zadaniami. Będzie to oznaczało, że wielu Twoich pracowników będzie musiało wstać - nigdy nie wiadomo, kto może mieć w sobie niesamowitego menedżera!
  3. Pamiętaj, że nagłe wypadki wciąż mogą być rozpatrywane.

    Jest rok 2019, możesz uzyskać Wi-Fi dość dużo wszędzie. Ogranicz się do 15 minut wieczorem, aby sprawdzić swoje e-maile, jeśli pomoże to umieścić twój umysł w spokoju.

Nie wypalaj się

Wypalenie założyciela to uczucie, kiedy tak ciężko pracowałeś nad budową swojego startupu, że straciłeś swój oomph, swoje mojo. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby dać swojemu biznesowi impuls, kiedy jest w dołku.

Od generowania emocji poprzez wypuszczenie nowego produktu do zmiany miejsca pracy (co również pozytywnie wpływa na satysfakcję z pracy), istnieje mnóstwo sposobów, aby rozbujać łódź z bardzo produktywnym rezultatem.

W rzeczywistości wszystkie wskazówki zawarte w tym blogu mogą pomóc w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu założycieli. Znalezienie równowagi i sposobu na to, by praca znów stała się ekscytująca, będzie korzystne dla Ciebie i Twojego biznesu.


Wyznaczaj sensowne cele

Wiemy, że już wyznaczasz sobie cele SMART w pracy (a jeśli nie, oto jak to zrobić!), ale co z osobistymi celami niezwiązanymi z Twoją firmą?

Koło równowagi życiowej (lub koło życia) jest narzędziem autorefleksji używanym w coachingu i doradztwie i może pomóc ci dowiedzieć się, które obszary twojego życia potrzebują trochę więcej TLC. I, to jest naprawdę łatwy używać! Oto jak to wygląda:

Każda linia na kole reprezentuje jeden z obszarów Twojego życia. Ty możesz wybierać i wybierać tak wiele tereny jak ty lubisz, i no muszą być ones używać above. Być może chciałbyś dodać edukację, życie rodzinne lub nawet sekcję zdrowia psychicznego.

Jak używać koła równowagi życiowej

Gdy ty dodawałeś znacząco tereny twój życie koło, wszystko ty potrzebujesz robić jest rysować kropkę na each linii pokazywać jak satysfakcjonujący czujesz w ten terenie. Środek reprezentuje 0%, a kontur koła reprezentuje 100%.

Gdy ty rysujesz twój kropki, then łączysz one up jak obrazek below:

Po refleksji nad tym, jak bardzo jesteś zadowolony z tych obszarów w swoim życiu, łatwiej będzie ustawić swoje cele wokół tego. Na przykład, celem dla zdrowia fizycznego może być ćwiczenie przez 30 minut dwa razy w tygodniu i picie dużej ilości wody. Albo, w przypadku rozwoju osobistego, może to być wypróbowanie hobby, do którego chciałeś się dostać lub wrócić na jakiś czas.


Aby zakończyć...

Nikt nigdy nie przystępuje do zakładania własnej firmy nie wiedząc, że będzie to ciężka praca i że już dokonałeś osobistych poświęceń, spędziłeś zbyt wiele czasu w biurze i przepracowałeś się, aby zobaczyć postęp.

Ale prowadzenie własnej firmy to nie tylko ciężka praca i brak zysków. W rzeczywistości 91% właścicieli jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z prowadzenia własnej firmy. Ogólnie rzecz biorąc, korzyści przeważają nad trudnościami. A znalezienie własnej szczęśliwej równowagi zdziała cuda dla Twojego przyszłego sukcesu.