Sezon świąteczny nadszedł po raz kolejny, ale w związku z tym, że tak wielu pracowników w Wielkiej Brytanii nadal pracuje w domu, rozprzestrzenianie świątecznej radości wśród współpracowników prawdopodobnie będzie wyglądało nieco inaczej w 2020 roku.

Podczas gdy w poprzednich latach coroczna debata dotycząca odpowiedniego czasu na rozpoczęcie odtwarzania świątecznych piosenek w miejscu pracy przed godziną 9 rano prawdopodobnie rozpoczęła się tygodnie temu, w tym roku zarówno szefowie, jak i współpracownicy w całym kraju będą bez wątpienia szukać alternatywnych sposobów na rozprzestrzenianie bardzo potrzebnego świątecznego nastroju.

Naturalnie, jeśli chodzi o aspekty życia biurowego, takie jak święty Graal wydarzeń w pracy - coroczna impreza świąteczna - będzie wielu rozczarowanych pracowników, z 62% pracowników zgłaszających, że ich uroczystości świąteczne zostały odwołane w tym roku, ale jesteśmy tutaj, aby uspokoić Cię, że nie jest to wszystko zguba i ponura - zwłaszcza dla tych, którzy mają nadzieję ograniczyć w tym sezonie świątecznym.

Chcieliśmy dowiedzieć się więcej na temat oszczędności, jakie przeciętny pracownik w Wielkiej Brytanii może poczynić dzięki nadchodzącym wirtualnym świętom, AKA zespołowym drinkom przez Zoom i kolejnemu quizowi.

Sekretny Mikołaj od zwolnień

Ahhh Secret Santa. Coroczne zdarzenie w wielu firmach, które dzieli opinię współpracowników w całym kraju i prawdopodobnie pozostawi raczej wątpliwą kupkę prezentów, zazwyczaj pozyskiwanych na lokalnej stacji benzynowej lub, jeśli masz szczęście, z butelką ulubionego trunku.

Wielu z Was liczy na szczęście, ponieważ praca zdalna zahamowała Secret Santa 2020, oszczędzając nie tylko 10 dolarów, ale także nieuchronnie wątpliwą wymianę prezentów w biurze, którą musicie ukrywać przed swoim przełożonym - możecie zobaczyć niektóre z naszych ulubionych zgłoszeń do zeszłorocznego konkursu tutaj.W zeszłym roku nasze badania wykazały, że średnia suma, jaką pracownicy w Wielkiej Brytanii przeznaczają na sekretnego Mikołaja w miejscu pracy wynosi dokładnie 10 funtów. Mając to na uwadze, obliczyliśmy, że uniknięcie corocznej tradycji Sekretnego Mikołaja pozwoli pracownikom w Wielkiej Brytanii zaoszczędzić łącznie 280 milionów funtów.

Odpowiada to:

  • 280 milionów czekoladowych pomarańczy Terry's¹
  • 59 701 492 posiłków Big Mac Extra Value².
  • 14 milionów klasycznych świątecznych puddingów z Harrods³
  • 350 438 iPhone'ów 12s4
  • 3 626 zupełnie nowych samochodów Tesla Long Range Model S5

Impreza biurowa w sieci

Pomimo komplikacji w zapewnieniu zgodności z wytycznymi rządowymi i regs social-distancing, zgiełku sezonu świątecznego, a dokładniej Christmas do, wygląda ustawić iść do przodu dla wielu, choć cyfrowo w tym grudniu.

Chociaż cyfrowa impreza może nie mieć taki sam blask i splendor jak zwykłe uroczystości, zmiana planu w tym sezonie imprezowym oznacza całkiem spore oszczędności dla pracowników z Wielkiej Brytanii, dzięki odcięciu się od zwykłego przygotowania i primpingu, w które inwestujemy przed wielkim wydarzeniem każdego roku.

Sprawdziliśmy liczby i okazało się, że aż 4,3 miliarda funtów zostanie zaoszczędzone przez brytyjskich pracowników w wyniku nie pójścia na imprezę świąteczną. Oznacza to, że średnio pracownicy w Wielkiej Brytanii są ustawione, aby zaoszczędzić £ 138,97 na głowę z prawdopodobnego anulowania ich tradycyjnej imprezy świątecznej pracy. To równa się więcej niż dwukrotność kosztów przeciętnego świątecznego obiadu w 2020 roku.

Ale co dokładnie byłoby my splashing gotówki na w normalnych okolicznościach?

Wszystko, czego chcę na święta, to... błyszczący strój i 20 nuggetsów z kurczaka na drogę do domu

Być może nie jest to zaskakujące, największy wydatek zazwyczaj dokonywany przez Brytyjczyków jest na nowy strój lub biżuterię na tę okazję, z przeciętną osobą wydającą £40.51 na nową odzież na wielką noc. Jeśli nasze wybory mody dla większości roku jest wskazówka, dress code będzie prawdopodobnie bardziej na swobodnej stronie na Boże Narodzenie 2020.

Odzież była ściśle przestrzegane przez alkohol, z większością z nas spędza około £ 38.58 na napoje w noc świąt. Z kosztem przeciętnego kufla na noc na zewnątrz ustawienie cię z powrotem £ 3,94, a mały kieliszek wina średnio £ 4 w Wielkiej Brytanii, wyglądamy ustawić się do dokonywania wielu oszczędności tutaj też.

Oczywiście, po ciężkiej nocy z kumplami z pracy, posiłek na wynos w drodze do domu jest absolutną koniecznością, z Brytyjczykami wydającymi średnio 12,15 funtów na fast food pod koniec nocy.

Wydaje się, że niektórzy z nas poczynią tu większe oszczędności niż inni, ponieważ nasza ankieta wykazała, że 12 funtów wartych McNugg's nie dla każdego jest w stanie utrzymać głód na dystans, a 5% pracowników w Wielkiej Brytanii przyznaje się do wydania nawet 50 funtów na jedzenie po świątecznej imprezie.

Nie zapominając o gotówce zaoszczędzonej na kosztach przejazdu taksówką do i z imprezy, co w sumie daje średnio 19,41 funtów!

Więc, kto są największe wydatki wyglądają ustawić, aby zapisać ładny grosz podczas tej niskiej kluczowej sezonu Christmas Party?

Hej Big Spender
Jeśli chodzi o odwieczny podział Północ vs. Południe, południowcy okazali się być największymi wydawcami, z tymi z miast w południowej Anglii zazwyczaj wydają £171 na ich świąteczną noc, w tym napoje, ubrania, włosy i makijaż, akcesoria i taksówkę do domu - nie zapominając o tym, że wszystko ważne takeaway.

Northerners żyć do ich oszczędny stereotyp, z tych w bardziej północnych miastach doling out £ 31 mniej niż ich południowych przyjaciół i spędza średnio £ 136.85 na ich Boże Narodzenie noc poza.

To może zaskoczyć niektórych, aby usłyszeć, że Londyn nie jest najdroższy noc na zewnątrz, z przeciętnym punter spędza £ 47.97 na napoje świąteczne. Ten tytuł idzie do Bristolu, z pracowników spędzających średnio £ 51,52 na gorzałkę na imprezie świątecznej.

Nasze dane sugerują, że wszyscy powinniśmy przenieść się do Norwich, z napojów świątecznych kosztujących tylko £ 21,59 średnio, tańsze niż jakiekolwiek inne miasto, które badaliśmy!

Oszczędzanie na nowym stroju w tym sezonie imprezowym będzie muzyką dla uszu tych z Birmingham, z pracownikami mieszkającymi w tym skoncentrowanym na modzie mieście wydają średnio £45.15 na ubrania na imprezę każdego roku, co oznacza, że Brummies wydają więcej na ubrania niż jakiekolwiek inne miasto zapytane. Być może nie jest to zaskakujące, kobiety zostały znalezione, aby zrobić więcej wysiłku na imprezę świąteczną, z czterech na dziesięciu mężczyzn (38%) spędza nic w ogóle na aktualizacji ich garderoby. Święta wolne od imprez zaoszczędzą paniom średnio 46 funtów.

Bez względu na to, czy planujesz dyskotekę towarzyską, decydując się na wirtualną zagadkę morderstwa, czy też zachowujesz prostotę, pijąc uroczyste napoje i przekąski za pośrednictwem zespołów, istnieje wiele sposobów, aby rozpocząć imprezę świąteczną z zacisza własnego domu.

Metodologia:
Obliczenia prawidłowe w oparciu o cenę produktów na dzień 27/11/2020 r.
¹ https://www.harrods.com/en-gb/shopping/harrods-9-months-matured-classic-christmas-pudding-907g-15727087
² https://burgerlad.com/mcdonalds-prices-uk-2018/
³
https://www.Tesco.com/groceries/en-GB/products/2937497664https://www.telegraph.co.UK/technology/2020/10/23/iPhone-12-release-UK-price-specs-features-size-apple-deals/#:~:text=The%20standard%20iPhone%2012%20is,Apple's%20largest%20ever%20smartphone%20screen.
5https
://www.express.co.uk/life-style/cars/1154415/Tesla-Model-3-price-UK-Model-S-Model-X-changes#:~:text=Long%20Range%20Model%20S%20cars,60mph%20time%20of%203.7%20seconds.