Firma instantprint z radością potwierdza dalszą rozbudowę naszego najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego w Manvers, Rotherham.

Po 4 latach nazywania Manvers, Rotherham naszym domem, potwierdziliśmy plany rozbudowy naszego zakładu produkcyjnego o sąsiednią jednostkę, co zwiększy naszą powierzchnię o 45% do 145.000 m2, torując nam drogę do dalszego rozwoju. Adam Carnell, współzałożyciel instantprint, powiedział,

"Jesteśmy w ekscytującej sytuacji, ponieważ nasz biznes rozwija się bardzo szybko z roku na rok, a coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup produktów drukowanych online. Kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy się do budynku w 2015 roku, wydawał się on ogromny, ale dzięki inwestycji w nowy sprzęt przestrzeń szybko się zapełniła. Dodatkowa przestrzeń produkcyjna pozwoli firmie zaspokoić rosnący popyt, a także dodać nowe produkty do obecnej oferty".

(współzałożyciele instantprint, James Kinsella i Adam Carnell)

W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy 20 milionów funtów w nasz zakład produkcyjny w South Yorkshire, co zapewniło nam miejsce w czołówce firm wprowadzających innowacje w branży poligraficznej, a jednocześnie pobudziło lokalną gospodarkę dzięki rozwojowi naszej bogatej w umiejętności siły roboczej. Najnowszym dodatkiem do zakładu jest przełomowa prasa Landa S10P Nanographic Printing®, która łączy w sobie szybkość drukarki cyfrowej z efektywnością kosztową drukarki litograficznej. Będzie to pierwsza Landa w Wielkiej Brytanii i odzwierciedla nasze zaangażowanie w szybkie dostarczanie klientom wysokiej jakości druku.

W związku z potwierdzoną ekspansją, przewiduje się, że pod koniec 2019 roku rozpocznie się rekrutacja na różne stanowiska produkcyjne w nowym obiekcie. Kierownik działu kadr Vicki Russell powiedziała,

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pozyskać sąsiedni obiekt, dzięki czemu możemy nadal rozwijać się w Rotherham wraz z naszymi oddanymi i pełnymi pasji pracownikami, których liczba tylko w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła o ponad 200 osób. Wraz z naszym rozwojem, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością inwestowania w naszych pracowników i cieszymy się, że będziemy mogli powitać jeszcze więcej członków w rodzinie Bluetree".


Remont w nowo zakupionym obiekcie rozpocznie się wiosną 2019 roku i potrwa do początku 2020 roku, kiedy to przewidujemy, że wszystko będzie gotowe do działania.