Tutaj w instantprint, nasz cały zespół biurowy pracuje z domu! Od rozmów telefonicznych po przerwy na jogę, tak jak reszta świata, praca w domu będzie czymś, co stało się normalnym sposobem pracy.

Rozmawialiśmy wcześniej (oczywiście wirtualnie) o tym, jak bardzo brakuje nam wspólnej pracy, posuwając się nawet do stwierdzenia, że tęsknimy za niektórymi z irytujących nawyków biurowych drugiej osoby (czasami!). Potem, gdy weszliśmy w rytm rzeczy, zdaliśmy sobie sprawę, że koledzy, którzy wcześniej nie byli irytujący, nagle zaczęli dmuchać "CaN yOU HeAr mE" na początku każdej rozmowy konferencyjnej lub pytać "co robisz dziś wieczorem?", jakbyśmy mieli gdzieś być. Naprawdę?

Oczywiście chcieliśmy się dowiedzieć, jak radzą sobie wszyscy inni pracujący w domu. Czy właśnie odkrywasz, że twój mąż od 7 lat jest typem faceta "z kaczkami w rzędzie"? Czy wszyscy pracują tak ciężko, jak powinni? Przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 1000 anonimowych Brytyjczyków, aby odkryć jasny obraz tego, co dzieje się z pracownikami, gdy pracują w domu!

Czego najbardziej brakuje Brytyjczykom podczas pracy w domu?

Nie martw się, tęsknota za biurem jest całkowicie normalna i nie jesteś sam, jeśli tak jest! Od korzyści związanych z pracą po codzienne spotkania z przyjaciółmi - jest wiele rzeczy, które sprawiają, że warto chodzić do pracy. Według naszej ankiety najbardziej brakującym elementem chodzenia do pracy z 36% głosów są, zgadłeś, koledzy z pracy! Na drugim miejscu znalazły się biurowe rozmowy i, co dziwne, poranne szykowanie się? (Nie martw się, nie oceniamy Cię... szczerze!)

1 na 10 Brytyjczyków (9,6%) twierdzi, że nie tęskni za niczym w biurze i szczerze mówiąc, nie możemy się do tego odnieść. Sprawdź 10 najlepszych najbardziej pominiętych rzeczy o biurze tutaj:

Co ciekawe, jeśli chodzi o płeć, mężczyźni najbardziej tęsknią za swoimi współpracownikami - 36% twierdzi, że brakuje im interakcji międzyludzkich bardziej niż ich koleżankom z pracy (27%). Istnieje również znacząca różnica, jeśli chodzi o brak plotek biurowych - prawie dwa razy więcej kobiet (7,1%) tęskni za dramatem w miejscu pracy i polityką biurową niż ich koledzy (3,8%).

Jakie są rzeczy, których nie brakuje pracującym w domu?

Irytujące biurowe zwyczaje kolegów to coś, co znamy aż za dobrze. Nasza ankieta wykazała jednak, że istnieją elementy środowiska pracy, na które ludzie nie czekają z niecierpliwością po powrocie.

Wielka Brytyjska Publiczność uznała spotkania zespołu (6,4%) za najmniej oczekiwaną rzecz w biurze. Zaraz za nimi uplasowało się świętowanie urodzin współpracowników (ty potworze!) oraz przygotowywanie herbat i kaw dla swoich kolegów.


Oto lista rzeczy, których ludzie obawiają się po powrocie do biura:

Czy koledzy nadal mogą być denerwujący pracując z domu?

Jestem pewien, że się zgodzisz, wszyscy możemy wybaczyć dziwne, ogólne pytanie z pogranicza small talk, "Got up to much over the week? Jak się mają dzieci?" bla bla bla. Ale nie jesteśmy jedynymi, którzy zauważyli temat, jeśli chodzi o lockdown lingo - 100% naszych respondentów ma coś do powiedzenia w tej sprawie.

Czy "WFH" to nowe "OOO"? Wydaje się, że tak - 29% respondentów stwierdziło, że denerwuje ich widok nowo powstałego akronimu w skrzynce odbiorczej. W temacie e-maili, jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy zacząłeś e-mail od linijki "w tych niepokojących/niepewnych/niezwykłych czasach", możesz chcieć się wstrzymać, ponieważ zostało to uznane za drugie najbardziej denerwujące wyrażenie, jakiego może użyć osoba (yikes!). Wydaje się, że nazywanie Covid-19 po prostu "the Rona" jest również nie do przyjęcia z tym pseudonimem w rankingu jako trzeci najbardziej irytujący zwrot.

Oto lista 10 najbardziej znienawidzonych nadużywanych fraz, które rozwinęły się podczas gdy ludzie pracują w domu:

Co my wszyscy robimy, gdy szef nie patrzy?

Kiedy twój kierownik liniowy jest poza zasięgiem wzroku i nie obserwuje każdego twojego ruchu, pokusa zrobienia czegoś... śmiemy powiedzieć... bezproduktywnego, może być zbyt wielka, by się jej oprzeć. Z przynętami takimi jak Netflix, które wołają do Ciebie z drugiego końca pokoju jak mityczna syrena, która zagania marynarzy na śmierć, z pewnością wybaczono by Ci ulegnięcie pokusie i obejrzenie dodatkowego odcinka lub dwóch?

Bądźcie pewni, że Wasz sekret jest u nas bezpieczny! Właściwie nie jesteś zdany tylko na siebie - 37% społeczeństwa jest winne oglądania Netflixa zamiast pracować, jak powinno. Nie martw się jednak, jeśli dzięki temu czujesz się mniej winny, 27% twoich kolegów śpi w pracy. To znaczy, przynajmniej jesteś świadomy w czasie pracy, kiedy oglądasz Netflix, prawda?

Oto lista dziesięciu najlepszych rzeczy, które uchodzą ludziom na sucho, ale absolutnie nie powinny:

Oznacza to, że w sumie aż jedna trzecia Brytyjczyków pracuje mniej, niż przyznają, że powinni! Głównymi winowajcami wydają się być osoby w wieku od 18 do 24 lat, ponieważ 43% pracowników w tej kategorii wiekowej przyznaje się do oglądania telewizji w czasie pracy.

Prawdziwy szok? Ogólnie rzecz biorąc, 3% respondentów przyznało, że uchodzi im na sucho robienie absolutnie NIC! Najgorzej wśród respondentów wypadają osoby w wieku 65+ - 1 na 10 przyznaje, że uchodzi im na sucho, że w ogóle nie pracuje. Tak więc, jeśli zarządzasz zespołem, możesz chcieć podnieść słuchawkę i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak powinno być, lub przynajmniej upewnić się, że praca jest wykonywana!

Zapewniam, że pracownicy w wieku 25-34 lat są najciężej pracującymi osobami, a jedna czwarta z nich zgłasza, że pracuje więcej godzin, odkąd zaczęła pracować w domu!

Gdzie są najbardziej produktywni pracownicy zdalni?

Wszyscy mamy dni, w których jesteśmy bardziej produktywni niż w innych, ale wydaje się, że pojawił się pewien wzór, jeśli chodzi o produktywność w poszczególnych działach. Nie jest zaskoczeniem, że dział kadr i rekrutacji znalazł się na szczycie listy, ponieważ wolontariusze są wzywani do zapewnienia narodowi kluczowych usług. Zaraz za nimi uplasował się dział IT, który musiał pracować bez wytchnienia, aby umożliwić pracownikom pracę zdalną.

Patrząc na najciężej pracujące miasta, czy jesteś zszokowany, że Twoje nie jest w pierwszej piątce? Mieszkańcy Bristolu znaleźli się na szczycie listy, zajmując pierwsze miejsce jako najbardziej produktywne miasto, jeśli chodzi o pracę w domu. Bristol... rządzisz!

Gdzie znajduje się najmniej produktywny pracownik zdalny?

Pracownicy operacyjni są najmniej produktywni wśród pracowników zdalnych - ponad połowa (52%) twierdzi, że robi mniej w pracy. Rola, która koncentruje się wyłącznie na kwestiach związanych z miejscem pracy, zawsze spotka się z wyzwaniami, gdy będzie próbowała pracować zdalnie, więc sprawiedliwie jest wyciąć im trochę luzu, prawda? Pracownicy administracyjni i biurowi są gorącymi zwolennikami działów operacyjnych - 43% z nich przyznaje się do wykonywania mniejszej ilości pracy niż w normalnym środowisku.

Nagroda za najbardziej bezproduktywne miasto trafia do Sheffield. Formalnie znane jako jedna z przemysłowych potęg Anglii, Sheffield jest teraz domem dla najbardziej bezproduktywnych pracowników zdalnych w całej Wielkiej Brytanii, którzy są przygnębieni przez swoją prokrastynację. Belfast jest na 2 miejscu

Podsumowując, chcieliśmy pochwalić wszystkich, którzy pracują z domu. Czasy, w których żyjemy są trudne i niepewne i chociaż niektórzy ludzie przyznali się do robienia trochę mniej, robisz wszystko, co w twojej mocy i to jest wszystko, o co każdy mógłby poprosić!