Decyzja o tym, gdzie założyć firmę, jest często trudna. Lokalizacja może mieć ogromny wpływ na Twój sukces, wpływając na koszty ogólne, łączność, dostępność i wiele, wiele innych. - Dlatego tak ważne jest, aby dobrze ją wybrać. Aby pomóc Ci zdecydować, gdzie najlepiej założyć firmę, jeśli jesteś przedsiębiorcą z pokolenia millenialsów, przeanalizowaliśmy 20 największych miast w Wielkiej Brytanii w oparciu o koszty, łączność i inne rzeczy ważne dla pokolenia millenialsów.

Jako początkujący millenialsi, obawy o koszty ważyły na nas więcej niż w przypadku starszych przedsiębiorców. Milenialni właściciele start-upów spędzili mniej czasu w miejscu pracy, więc jest mniej prawdopodobne, że mają taki sam poziom kapitału i ugruntowaną sieć, jak starsi odpowiednicy.

Badania sugerują, że millenialsi inwestują znacznie więcej w tworzenie zrównoważonego stylu życia, a 70% z nich robi dodatkowe kroki, aby w miarę możliwości pozyskiwać ekologiczne towary i usługi. Millenialsi są również skłonni bardziej brać pod uwagę łączność przy planowaniu miejsca rozpoczęcia działalności. Millenialsi mają szczególnie wysokie mniemanie o Internecie, trzy czwarte (73%) uważa, że był on dobry dla społeczeństwa, w porównaniu do zaledwie 65% osób powyżej 55 roku życia.

To właśnie z powodu tych różnic pokoleniowych chcieliśmy przyjrzeć się lokalizacjom dla start-upów specjalnie dla pokolenia millenialsów, aby pomóc osobom chcącym założyć firmę znaleźć najlepsze miejsce do tego celu w oparciu o to, co jest dla nich najważniejsze.


METODOLOGIA


Aby wyłonić najlepsze miejsca dla millenialsów do rozpoczęcia działalności, przeanalizowaliśmy następujące czynniki dla każdego z największych miast Wielkiej Brytanii, w oparciu o liczbę ludności:

1. Koszty utrzymania (2018)
2. Średnia wieku (spis powszechny z 2011 r.)
3. Wskaźniki recyklingu (% odpadów poddanych recyklingowi 2016/17)
4. Liczba nowo powstałych firm na 1000 osób (2016)
5. Średnia cena powierzchni biurowej klasy B (za metr kwadratowy miesięcznie 2017)
6. Zasięg sieci szerokopasmowej (% nieruchomości z dostępem do superszybkiej sieci szerokopasmowej 2017)
7. Niezawodność transportu (% opóźnionych pociągów 2017)
8. Średni koszt filiżanki kawy (2018)

Po skompilowaniu tych danych każdy czynnik otrzymał wynik percentyla dla każdego miasta. Te wyniki zostały dodane razem, dając całkowity wynik dla każdej lokalizacji, który następnie stworzył naszą pierwszą dziesiątkę.

10. EDINBURGH


TOTAL SCORE: 425


Koszty utrzymania: 69.97


Średnia wieku: 38,7 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 41%


Liczba start-upów na 1000 osób: 13,3


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £22


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 97,5%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.66


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: 42%


Stolica Szkocji rozpoczyna naszą pierwszą dziesiątkę. Jej najsilniejszy punkt leży w liczbie start-upów pojawiających się w mieście. W 2016 roku w Edynburgu na 1000 osób mieszkających w mieście przypadało ponad 13 start-upów - najwięcej w naszej pierwszej dziesiątce. Edynburg wypada również dobrze, jeśli chodzi o recykling - w 2017/16 roku 41% odpadów z miasta zostało poddanych recyklingowi.

Edynburg zawodzi z powodu kosztów życia, które są najwyższe w naszej pierwszej dziesiątce. To może sprawić, że stolica Szkocji będzie trudnym miejscem na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Inne niedociągnięcia to cena kawy - 2,66 funta za filiżankę to najwięcej w naszej pierwszej dziesiątce. Niezawodność pociągów jest również potknięciem - 42% pociągów przejeżdżających przez główne stacje miasta odjeżdża lub przyjeżdża z opóźnieniem w 2017 roku.


9. CARDIFF


TOTAL SCORE: 440


Koszty utrzymania: 61.73


Średnia wieku: 36,7 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 58%


Liczba start-upów na 1000 osób: 8,58


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £25


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 97%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.46


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: 40%


Stolica Walii wyprzedziła właśnie Szkocję, by wkraść się na dziewiąte miejsce.

Niskie koszty życia w Cardiff stwarzają duże możliwości dla początkujących millenialsów, a inne atuty to doskonałe statystyki dotyczące ochrony środowiska. Imponujące 58% wszystkich odpadów w mieście zostało poddane recyklingowi w 2017 roku, co czyni Cardiff jedyną lokalizacją w naszej pierwszej dziesiątce, która poddaje recyklingowi ponad połowę swoich odpadów.

Niskie lub średnie wyniki miasta w zakresie liczby start-upów i cen biur nie pozwalają mu awansować w naszej pierwszej dziesiątce.


8. COVENTRY


OCENA OGÓLNA: 440


Koszty utrzymania: 65.52


Średnia wieku: 36,2 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 29,9%


Liczba start-upów na 1000 osób: 8,86


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £16.50


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 96,8%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.44


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Coventry ma taki sam wynik całkowity jak Cardiff, ale tylko pokonało stolicę Walii, aby zająć 8. miejsce dzięki nieco wyższej liczbie start-upów na 1000 osób i doskonałemu rekordowi w zakresie niezawodności podróży.

Coventry wyróżnia się również, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny powierzchni biurowej. Przy cenie zaledwie 16,50 funta za stopę kwadratową, Coventry jest trzecim najtańszym miastem w naszej pierwszej dziesiątce.
Ceny w mieście są również niskie w przypadku innego kluczowego zasobu przedsiębiorców - kawy. Przeciętna filiżanka kosztuje 2,44 funta, co ponownie daje trzecią pozycję w naszej pierwszej dziesiątce.


7. HULL


TOTAL SCORE: 465


Koszty utrzymania: 59.96


Średnia wieku: 37,6 lat


Procent odpadów poddawanych recyklingowi: 49.5%


Liczba nowo powstałych firm na 1000 osób: 5,4


Miesięczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni biurowej klasy B: £16


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 88,8%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.64


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: 20,4%


Miasto kultury 2017 roku jest również jednym z najlepszych miejsc dla brytyjskich millenialsów do założenia swojego biznesu. Północne miasto oferuje świetny stosunek jakości do ceny dla przedsiębiorców millenialsów, z najniższymi kosztami utrzymania w naszej pierwszej dziesiątce.

Hull zajmuje również drugie miejsce pod względem ilości odpadów poddawanych recyklingowi i wspólne pierwsze miejsce pod względem najtańszych cen biurowych - na poziomie zaledwie 16 funtów za stopę kwadratową.

Jednym z największych minusów Hull jest dostępność wysokiej jakości łącza szerokopasmowego. Miasto ma najniższy odsetek nieruchomości z superszybkim łączem szerokopasmowym ze wszystkich miast na naszej liście.
Chociaż położenie na północy może wydawać się odległe od centrum brytyjskiego biznesu, Hull jest również najwyżej oceniane pod względem niezawodności podróży, więc nadal będziesz w stanie dotrzeć tam, gdzie potrzebujesz.


6. SOUTHAMPTON


TOTAL SCORE: 470


Koszty utrzymania: 63.14


Średnia wieku: 37,6 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 28,2%


Liczba start-upów na 1000 osób: 7,66


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £19


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 98,5%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.75


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Numer szósty na naszej liście ma niezmiennie wysokie noty w wielu czynnikach rankingowych. Niskie koszty utrzymania, średnia wieku i ceny wynajmu biur w Southampton pomogły w znalezieniu się w pierwszej dziesiątce. Na szóstej pozycji uplasowała się natomiast doskonała szybkość łącza szerokopasmowego. Southampton ma drugi najwyższy odsetek nieruchomości z superszybkim łączem szerokopasmowym w naszej pierwszej dziesiątce.

Southampton jest jedną z zaledwie dwóch lokalizacji w południowej Anglii, które znalazły się na tej liście. Bliskość Londynu może dać Ci przewagę, jeśli główni gracze z Twojej branży przebywają w stolicy.


5. PORTSMOUTH


TOTAL SCORE: 480


Koszty utrzymania: 67.65


Średnia wieku: 40,3 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 24,7%


Liczba start-upów na 1000 osób: 10,5


Miesięczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni biurowej klasy B: £16


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 99,6%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.88


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Drugim z południowych miast w naszej pierwszej dziesiątce jest Portsmouth. Chociaż koszty życia i średnie ceny kawy są wyższe niż w Southampton, Portsmouth pokonało swojego południowego rywala dzięki niskiej średniej wieku (druga najniższa w pierwszej dziesiątce), tanim cenom biur (wspólne najniższe w pierwszej dziesiątce) i dobrej łączności szerokopasmowej.

Portsmouth może być dobrym wyborem, jeśli prawdopodobnie będziesz podróżować międzynarodowo. Nie tylko jest bliżej Londynu i jego wielu lotnisk niż wiele północnych alternatyw, ale także możesz skorzystać z promu, aby dostać się na kontynent europejski.


4. NOTTINGHAM


WYNIK OGÓLNY: 485


Wynik kosztów utrzymania: 65,15


Średni wiek: 38,2 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 29,8%


Liczba start-upów na 1000 osób: 7,62


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £19.50


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 98,1%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.40


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Wracając do Midlands, na czwartej pozycji w pierwszej dziesiątce znalazło się Nottingham.

Nottingham ma świetną bazę do pracy, ale osiąga średnie wyniki w zakresie kosztów życia, średniej wieku, recyklingu i cen biur. Wyróżnia się natomiast pod względem szybkości łączy szerokopasmowych, niskich cen kawy i niezawodności podróży.

Jedynym mankamentem dla miasta jest liczba start-upów na 1000 osób, która jest dość niska w porównaniu z innymi na tej liście.


3. BELFAST


TOTAL SCORE: 520


Koszty utrzymania: 61.87


Średnia wieku: 38,1 lat


Procent odpadów poddawanych recyklingowi: 46%


Liczba start-upów na 1000 osób: 0,5


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £21.50


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 98,3%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.58


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Choć obecnie brakuje tu firm rozpoczynających działalność, a na 1000 osób mieszkających w mieście przypada mniej niż jedna, Belfast wydaje się być świetnym miejscem dla millenialsów, którzy powinni pomyśleć o założeniu swojej firmy.

Niskie koszty życia dają dużą siłę nabywczą, co odzwierciedla również średnia cena kawy. Szybkość łącza szerokopasmowego i niezawodność podróży to kolejne korzyści dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność w mieście.

Stolica Irlandii Północnej oferuje obecnie wiele tym, którzy chcą założyć nowy biznes w okolicy, z kluczowymi inwestorami, takimi jak Crescent Capital, Kernel Capital i Co-Fund. Invest NI zapewnia również wsparcie dla nowych firm, więc ci, którzy zmagają się z sieciami i finansowaniem, powinni znaleźć tu wiele.


2. DERBY


TOTAL SCORE: 545


Koszty utrzymania: 64.12


Średnia wieku: 38 lat


Odsetek odpadów poddawanych recyklingowi: 35.3%


Liczba start-upów na 1000 osób: 9,12


Miesięczny czynsz za powierzchnię biurową klasy B za metr kwadratowy: £18


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 98,4%


Średnia cena filiżanki kawy: £2.24


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Na pierwszym miejscu wśród miast, w których rozpoczynają działalność millenialsi, zabrakło Derby.

Poza słabym punktem dotyczącym średniej wieku, miasto uzyskało średnie lub wysokie wyniki w odniesieniu do wszystkich czynników badania. Dzięki przyzwoitym kosztom życia, niskim cenom biur (zaledwie 18 funtów za stopę kwadratową) i najtańszej kawie w pierwszej dziesiątce, millenialsi, którzy nie zdążyli jeszcze założyć głębokich kieszeni, znajdą w tym mieście dużą siłę nabywczą.

Zarówno podróże, jak i łączność szerokopasmowa mają w mieście świetne oceny. Lokalizacja miasta w Midlands również pomoże, dzięki silnym połączeniom transportowym z całym krajem. Jeśli wybierzesz Derby jako swoją lokalizację, spróbuj podrzucić na stację kolejową kilka broszur i wydrukować materiały marketingowe, aby dotrzeć ze swoją marką do osób przejeżdżających przez miasto.


1. LEICESTER


TOTAL SCORE: 565


Koszty utrzymania: 66


Średnia wieku: 36,9 lat


Procent odpadów poddawanych recyklingowi: 40.7%


Liczba start-upów na 1000 osób: 10,85


Miesięczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni biurowej klasy B: £17


Odsetek nieruchomości z dostępem do superszybkiego łącza szerokopasmowego: 98,2


Średnia cena filiżanki kawy: £2.57


Odsetek spóźnionych pociągów w mieście: <25%


Numerem jeden na liście najlepszych brytyjskich miast dla początkujących millenialsów jest Leicester. Leicester wypada wyjątkowo dobrze we wszystkich aspektach. Wszystkie ważne ceny biur są niskie i wynoszą 17 funtów za stopę kwadratową, a średnia wieku jest trzecią najniższą w naszej pierwszej dziesiątce.

Recykling 40% wszystkich odpadów w mieście oznacza, że możesz spać spokojnie, jeśli chodzi o środowisko naturalne, a dzięki prawie 11 start-upom na osobę, miasto wspiera nowe przedsięwzięcia. Będziesz również w stanie pozostać w kontakcie z dobrą łącznością szerokopasmową i niezawodnością podróży do stacji w całym kraju.

Leicester bardzo wspiera swoje przedsiębiorstwa, organizując coroczny festiwal biznesowy, który co roku przyciąga ponad 10 000 odwiedzających - przygotuj więc swoje stoiska wystawowe!

Jeśli myślisz o założeniu nowego biznesu, miejmy nadzieję, że powyższe informacje dadzą Ci coś do rozważenia w kwestii tego, gdzie znajduje się najlepsze miejsce na rozpoczęcie działalności. Zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze i sprawdź, które z tych miast zaoferuje ci to, co najlepsze.