Jest sezon na bycie wesołym - no, może nie, jeśli zupełnie zawstydzisz się na imprezie świątecznej w pracy...

Jeśli martwisz się, że narobisz sobie wstydu na imprezie świątecznej w biurze, to nie obawiaj się, nie jesteś sam. Nasze ostatnie badanie wykazało, że 72% pracowników biurowych przyznaje się do bycia "pijanym" na swojej imprezie świątecznej w pracy, a 16% twierdzi, że było "żenująco" pijanych. Zważywszy, że tylko 5% pije napoje bezalkoholowe, ma to sens!

Przeprowadziliśmy ankietę wśród 2 000 pracowników biurowych, zadając szereg pytań, aby dowiedzieć się, który dział zachowuje się najgorzej, poznać żenujące historie i najlepsze wskazówki pracowników biurowych dotyczące przetrwania wyczekiwanej imprezy świątecznej w pracy.

Ujawniono, że dział kadr jest najbardziej szalony na biurowym przyjęciu bożonarodzeniowym

Słyszeliście o tym pierwsi. W naszym badaniu okazało się, że działy kadr są najbardziej szalone - szokujące 40% pracowników działów kadr rozważało złożenie wypowiedzenia po imprezie świątecznej z powodu sposobu, w jaki się zachowywali lub czegoś, co powiedzieli. Czy możesz sobie wyobrazić, że Twój zespół HR został uznany za najgorzej wychowany?

Upewnij się jednak, że następnego dnia będziesz dla nich miły, ponieważ 51% pracowników działów kadr czuło się zdenerwowanych, idąc do pracy po imprezie. Ponieważ 20% pracowników tego działu przyznaje, że było "żenująco" pijanych na imprezie świątecznej, czy jest to zaskoczenie? Czy kiedykolwiek denerwowałeś się, idąc do pracy po imprezie świątecznej?

Najbardziej skłonni do odmiennego zachowania i ujawnienia swojego prawdziwego oblicza są jednak pracownicy działów wyższego szczebla, a zaraz za nimi księgowość i finanse.

Co ciekawe, pracownicy biurowi w większości uznali, że ich własny dział jest najbardziej awanturniczy lub sprawia najwięcej kłopotów podczas imprezy świątecznej w pracy.

Mimo że dział kadr jest najbardziej szalony, to marketing i sprzedaż zostały uznane za działy, które sprawiają najwięcej kłopotów podczas świątecznych imprez w pracy, więc uważaj na ten zespół!

Nasza ankieta ujawniła również średni koszt stroju na imprezę świąteczną w pracy w zależności od działu i lokalizacji

Mężczyźni wydają średnio więcej na swój strój niż kobiety, a w ich portfelach w grudniu pojawia się 99,22 funtów! Nikt jednak nie jest w stanie przebić londyńczyków, których przeciętny świąteczny strój kosztuje niebotyczne £181,25. Również w tym przypadku HR przodują w sondażach, a ich garnitury i LBD kosztują 181,61 funtów.

Największy imprezowy żal według lokalizacji...

Nasze badanie wykazało, że pracownicy biurowi z północnego wschodu są najbardziej skłonni do upicia się na imprezie bożonarodzeniowej w pracy, a także czują się najbardziej pewni siebie, rozmawiając z kolegami, z którymi zwykle by nie rozmawiali.

 • Najbardziej skłonni do upijania się są mieszkańcy North East (86,51%), podczas gdy w regionie West Midlands najlepiej zachowuje się 33% osób, które w ogóle nie piją.
 • Tylko 0,7% mieszkańców Północnego Wschodu dotrwało do 3 nad ranem! Yorkshire jest najbardziej wytrwałe - najwięcej osób sięga po alkohol do wczesnych godzin nocnych.

Ponadto pracownicy biurowi z północnego wschodu i północnego zachodu są najbardziej skłonni do pocałowania kolegi z pracy (ciii) - ale strzała amora uderzyła mocno, ponieważ 66% osób z północnego wschodu nadal jest ze swoimi partnerami po spotkaniu na imprezie świątecznej w pracy.

Czy stoisz pod jemiołą?

Otwarte ognie i eggnog muszą wnosić do atmosfery trochę romantyzmu. Całowanie się, wymienianie numerów i mówienie komuś, że mu się podoba, to niektóre z rzeczy, które ludzie robili ze swoimi kolegami z pracy.

54% osób zawarło trwały związek, który powstał w wyniku miłosnego wyznania na świątecznym przyjęciu, a 31% z nich nadal jest razem! Być może powiedzenie koledze, że się w nim podkochujesz, nie jest najgorszym pomysłem, na jaki można wpaść.

Najlepsze wyznania z imprez świątecznych

Zapytaliśmy 2 000 pracowników biurowych, jakie są ich największe wyznania z imprez świątecznych i musimy przyznać, że niektóre z nich są nieco dziwne.

9 najlepszych rad od pracowników biurowych, jak przetrwać imprezę świąteczną w pracy

 1. Wypij szklankę wody pomiędzy drinkami alkoholowymi
 2. Nie mów współpracownikom, co naprawdę o nich myślisz
 3. Upewnij się, że zjadłeś wcześniej kolację
 4. Zarezerwuj następny dzień wolny od pracy
 5. Unikaj głębokich rozmów z szefem
 6. Unikaj biurowych podchodów
 7. Ubierz się stosownie do sytuacji
 8. Picie po 23:00 nie jest dobrym pomysłem
 9. Wyznacz sobie godzinę policyjną

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w organizacji tegorocznego Christmas do i zapewni Tobie i Twoim kolegom świetną zabawę. Czy masz jakąś zabawną historię związaną z imprezą świąteczną? Jeśli tak, daj nam znać na Facebooku lub Twitterze.