Czym jest foliowanie w poligrafii?

Foliowanie to technika uszlachetniania, w której ciepło, ciśnienie i błyszczący UV są wykorzystywane do wiązania cienkiej warstwy metalu (folii) z papierem lub kartą. Foliowanie jest zazwyczaj stosowane w celu stworzenia niezapomnianego wykończenia wysokiej jakości i jest popularne w przypadku druków firmowych i papeterii ślubnej.

Foliowanie jest stosowane nie na całym projekcie, lecz na jego określonych częściach, co oznacza, że można je wykorzystać do wyróżnienia tekstu lub logo na kontrastowym, matowym tle.

Jeśli szukasz nowych sposobów na wyróżnienie swojego druku, nie ma nic lepszego niż złote i srebrne foliowanie, aby uzyskać luksusowy wygląd i wrażenie, o które Ci chodzi. Jeśli nie wiesz, co to jest foliowanie lub chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat i poznać różne sposoby, w jakie można je wykorzystać, aby uatrakcyjnić zaproszenia ślubne, wizytówki i wiele innych, na tym blogu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o foliowaniu w druku.

Jakie kolory foliowania są dostępne?

Foliowanie w druku jest dostępne w wielu różnych kolorach, od klasycznego złota i srebra po czerwień, błękit, zieleń, a nawet miedź i rose gold. Obecnie oferujemy zawsze popularne złoto, miedź i srebro, a także świąteczną czerwień i zieleń - ale już teraz zapraszamy do śledzenia nowości!

Jakie są korzyści z foliowania druku?

Ludzie dodają foliowanie do swoich projektów nadruków z wielu różnych powodów - oto najważniejsze z nich:

Aby wyróżnić się
Spójrzmy prawdzie w oczy, kiedy Twój nadruk wygląda tak dobrze, na pewno się wyróżnisz! Jedną z głównych zalet foliowania wydruków jest to, że można je wykorzystać na wiele sposobów, aby się wyróżnić. To doskonały sposób na odróżnienie się od konkurencji, a foliowanie z pewnością sprawi, że Twoi klienci zwrócą na Ciebie uwagę.

Premium branding
Kiedy ostatni raz chciałeś, aby Twoja marka wyglądała "przeciętnie"? Naszym zdaniem: nigdy. Kiedy widzimy złote i srebrne foliowanie, nie możemy nie myśleć o luksusowych metalach, dlatego dodanie odrobiny blasku do projektu nigdy nie zaszkodzi jakości wydruku.

Podkreśl kluczowe szczegóły
Podobnie jak sroki, nasze oczy są naturalnie przyciągane do odbijających światło, błyszczących rzeczy. Foliowanie nakłada się na określone obszary projektu, więc możesz wybrać te części, które chcesz wyróżnić, np. logo, dane kontaktowe lub atrakcyjny wzór tła, który dopełni całości projektu.

Celebracja
Od przyjęcia noworocznego po ślub, a nawet wieczór rozdania nagród w Twojej firmie - nie ma to jak dodanie odrobiny złota lub srebra, aby podkręcić uroczystą atmosferę. Nie bez powodu foliowanie jest zawsze stosowane na kartkach urodzinowych i bożonarodzeniowych - to idealny akcent na specjalne okazje!

Jak wykorzystać foliowanie do wzbogacenia projektu druku

Łatwo jest zobaczyć foliowanie i chcieć dodać je wszędzie, ale jak to często bywa, mniej znaczy więcej w przypadku tego złotego lub srebrnego wykończenia. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów foliowania, które pomogą Ci zorientować się, gdzie można je zastosować.

Dodaj ją do swojego logo
Złota folia doskonale sprawdza się na tych białych i czarnych wizytówkach dla firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz. W tym przykładzie zdecydowaliśmy się dodać foliowanie do większości logo, ale możesz dodać tyle lub tyle, ile chcesz.

Zafoliuj wzór tła
Ten projekt wykorzystuje foliowanie wszędzie! Włącznie z logo i wspaniałym wzorem w gwiazdy.


Dodaj go do tekstu
Foliowanie świetnie sprawdza się na tekstach o wielkości 8pt lub większych. Możesz go użyć na każdym rodzaju tekstu, od nazwy firmy po dane kontaktowe, ale nam najbardziej podoba się ten przykład srebrnego foliowania na kursywnej czcionce.


Ulepsz obraz lub tło
Foliowanie bezpośrednio na tło w celu stworzenia lub dodania wzoru jest również fantastycznym zastosowaniem tego typu wykończenia - jak na przykład ta międzygalaktyczna scena kosmiczna!


Na jakich elementach druku dostępne jest foliowanie?

Teraz, gdy już zobaczyłeś nasze przykłady foliowania i usłyszałeś o wszystkich fajnych sposobach wykorzystania tej wspaniałej techniki, możemy się założyć, że nie możesz się doczekać, aby zacząć tworzyć własne projekty z wykorzystaniem foliowania. Opcję foliowania można znaleźć na następujących produktach z jedwabistym papierem o gramaturze 350 g/m² lub 450 g/m² i matową laminacją:

  • Wizytówki
  • Ulotki
  • Teczki prezentacyjne
  • Broszury

Jak dodać foliowanie do mojego zamówienia?

Może to wyglądać skomplikowanie, ale dodanie złotej i srebrnej folii do Twojego projektu druku jest w rzeczywistości bardzo proste! Aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób przygotować swoje dzieło do foliowania, zapoznaj się z naszymi instrukcjami. pełna instrukcja foliowania tutaj.

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej pomocy lub porad na temat foliowania druku, skontaktuj się z naszym zespołem a my z przyjemnością pomożemy Ci wybrać folię, wybierz miejsce na projekcie, w którym będzie ona wyglądać rewelacyjnie, a jeśli wolisz, abyśmy zrobili to za Ciebie, możemy nawet ustawić ją za darmo! Lub sprawdź naszą pełną ofertę foliowania tutaj.