Nadszedł ten czas w roku. Kapelusz Secret Santa jest przekazywany dalej, a po wylosowaniu nazwiska zaczynasz już panikować, co kupić. Ale nie martw się, dzięki naszemu poradnikowi Secret Santa masz wszystko pod kontrolą.

Przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 1500 pracowników biurowych, aby poznać ich sukcesy i wpadki związane z Secret Santa, co pomoże Ci uniknąć wpadek przy wręczaniu prezentów w te święta. Niezależnie od tego, czy kupujesz prezent dla kolegów z pracy, czy dla pracowników, znaleźliśmy najlepsze prezenty, jakie możesz podarować. Skoro 94% twierdzi, że prezent od pracodawcy sprawia, że czują się docenieni, wybór odpowiedniego prezentu jest ważny, jeśli chodzi o zadowolenie pracowników. A my chcemy, abyś rozkwitał pod każdym względem - od wspaniałego druku po zgrany zespół pracowników!

Jaki jest więc sekret Sekretnego Mikołaja? Zapewniamy, że elfy z instantprint pracowały bez wytchnienia, aby znaleźć odpowiedź. Możesz usiąść wygodnie, a my powiemy Ci, jak sprawić idealny prezent za każdym razem i nie dać się wciągnąć na biurową listę niegrzecznych prezentów!

Najlepsze prezenty od sekretnego Mikołaja Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii

Chcesz zaimponować wszystkim w biurze swoimi umiejętnościami w zakresie Sekretnego Mikołaja? Zebraliśmy 5 najlepszych prezentów mikołajkowych, na które głosowano w naszej ankiecie. Okazuje się, że z tymi prezentami nie można się pomylić:

  1. Alkohol (38%)
  2. Czekoladki (28%)
  3. Kubki (26%)
  4. Artykuły papiernicze (4%)
  5. kosmetyki do makijażu (4%)

Niektórzy z naszych respondentów otrzymali absolutnie wyjątkowe prezenty, których nie mogliśmy pominąć. Zobacz niektóre z tych wyróżnień.

Najgorsze prezenty mikołajkowe w kraju

Jakich prezentów powinieneś unikać, jeśli nie chcesz skończyć jako biurowy pudding świąteczny, oprócz kawałka węgla i tradycyjnej satsumy?

Skarpetki zostały jednogłośnie uznane za najgorszy prezent, jaki można otrzymać od sekretnego Mikołaja (52%). Wyniki naszej ankiety pokazały, że ludzie woleliby nie otrzymać żadnego prezentu (26%) niż kolejną parę skarpet. Oto 5 najlepszych prezentów, których należy unikać w tym roku:

  1. Skarpetki (52%)
  2. Całkowite zapomnienie o współpracowniku (26%)
  3. Mydło (15%)
  4. Tanie wino (5%)
  5. Żel pod prysznic (3%)

Wiemy, co sobie myślisz... jak można zapomnieć o prezencie z okazji Sekretnego Mikołaja dla kolegi? Mężczyźni są bardziej narażeni na zapomnienie niż kobiety, ale łączna liczba zapominalskich wyniosła aż 21% - to ponad 1/5 respondentów. Przykro nam, chłopaki!

Nasza ankieta ujawniła przykłady naprawdę śmierdzących prezentów. Jeśli planujesz prezent z okazji Sekretnego Mikołaja, postaraj się nie wzorować na tych przykładach:

Jak wypada Twój dział? Ujawniono najlepszych dawców prezentów!

Jeśli zastanawiasz się, kto w tym roku wyciągnął Twoje nazwisko z kapelusza, miej nadzieję, że będzie to ktoś z zespołu sprzedaży i marketingu. 28% respondentów badania stwierdziło, że ich najlepsze prezenty z okazji Sekretnego Mikołaja pochodziły od kolegów z tego działu. Na drugim miejscu (pozostając nieco w tyle) znajduje się dział projektowy. Prawie jedna piąta (18%) najlepszych prezentów mikołajkowych została podarowana przez kogoś z tego zespołu.


Który dział daje najgorsze prezenty?

Aby ujawnić najgorszych Sekretnych Mikołajów, w naszej ankiecie zapytaliśmy, z którego działu pochodzą osoby dające najgorsze prezenty. Dział Obsługi Klienta został oceniony jako zdecydowanie najgorszy w wybieraniu prezentów (22%). Jedyne, co możesz zrobić, to mieć nadzieję, że nie umieszczą Twojego nazwiska na swojej liście zakupów świątecznych.


Który dział jest najbardziej skłonny do hojnego obdarowywania?

Wyniki naszej ankiety z podziałem na płeć pokazują, że kobiety wydają najwięcej - 42% z nich przeznacza na prezenty od 10 do 15 funtów. Jednakże mężczyźni nie są tak hojni, wydając średnio £5-£10 na swój prezent z okazji Sekretnego Mikołaja.

Wartość prezentów różni się również w zależności od działu. Mimo, że zostali uznani za najgorszych w kupowaniu prezentów, pracownicy Działu Obsługi Klienta znajdują się na szczycie listy, jeśli chodzi o wydawanie gotówki, ponieważ 4,6% z nich wydało 45-50 funtów (w porównaniu do 0% pracowników Działu Kadr - czy ktoś powiedział humbug?).

Jednak najbardziej skłonni do przekraczania budżetu są przedstawiciele wyższej kadry kierowniczej - 48% respondentów stwierdziło, że przekroczyło budżet na Secret Santa. Zaraz za nimi plasują się działy kadr (44%) oraz marketingu i sprzedaży (43%), które również notorycznie niszczą budżet.

Podsumowując, jesteśmy dość hojną grupą: tylko 6% z nas nie przekracza budżetu, 55% trzyma się planu, a aż 39% wydaje więcej niż powinno!

Który dział jest najbardziej skłonny złożyć skargę na prezent?

Jeśli wyciągnąłeś nazwisko osoby z działu IT z kapelusza Sekretnego Mikołaja, to życzymy Ci powodzenia w kupowaniu jej prezentu. 22% osób twierdzi, że w przeszłości otrzymało okropny prezent, więc są to zdecydowanie najtrudniejsze osoby do kupienia.

Z drugiej strony, dział kadr jest najłatwiejszy do zadowolenia - tylko 10,7% twierdzi, że otrzymało nietrafiony prezent z okazji Sekretnego Mikołaja. Jako najbardziej wdzięczny dział, wyciągnięcie ich nazwiska z kapelusza powinno doprowadzić do bezproblemowego żeglowania (a może raczej saneczkowania?) w te Święta.

Czego pracownicy oczekują od swoich pracodawców?

94% ankietowanych stwierdziło, że otrzymanie prezentu od pracodawcy sprawiło, że poczuli się docenieni, szczęśliwi i dowartościowani - oznacza to, że jest to świetny sposób na nagrodzenie ciężkiej pracy, jaką wykonali w tym roku.

Wręczanie pracownikom prezentów nie musi być trudne, zwłaszcza że nasze badania pokazują, czego dokładnie oczekują.

Najpopularniejszym prezentem od pracodawców były bony upominkowe (29%), a zaraz za nimi uplasowała się możliwość wcześniejszego zakończenia pracy (28,9%). Chociaż istnieje pewien podział ze względu na płeć - mężczyźni twierdzą, że woleliby skończyć pracę wcześniej (28%), podczas gdy kobiety wybrałyby bon upominkowy (33%). Ponad jedna trzecia (35%) pracowników IT wybrała to jako idealny prezent świąteczny.

Tylko 6,9% pracowników chciałoby, aby w ich imieniu przekazano darowiznę na cele charytatywne. Najbardziej bezinteresownym działem okazała się kadra kierownicza wyższego szczebla - 11% z nich chciałoby, aby prezentem była darowizna. Jednak nadal woleliby oni mieć darmowy bar na firmowym przyjęciu świątecznym (26%).

Niezależnie od tego, czy kupujesz prezent dla kolegi, czy dla pracownika, nie da się ukryć, że mały upominek z pewnością rozjaśni wszystkim święta. Teraz, gdy już wiesz, które prezenty z okazji Sekretnego Mikołaja są do niczego, a które wygrywają, pozostaje tylko zastanowić się, co chcesz dostać! Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci zadanie, stworzyliśmy generator prezentów, który pomoże Ci wybrać idealny podarunek.