Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co naprawdę myśli o Tobie Twój szef? A może nawet miałeś podejrzenia, że prawdopodobnie cię nienawidzi? W naszym ostatnim badaniu przeprowadzonym wśród 1000 brytyjskich szefów zapytaliśmy, czego nie znoszą w swoich pracownikach, abyś nie musiał dowiadywać się tego w trudny sposób.

Ponieważ aż 42% szefów przyznało, że ma ulubionego pracownika, chcieliśmy również poznać sekret posiadania tej bardzo pożądanej pozycji!

To nie wszystko jest smutne i ponure! Oprócz ujawnienia zaskakującej listy rzeczy, których zdecydowanie nie należy robić, zapytaliśmy menedżerów instantprint o ich najlepsze wskazówki, jak zaimponować szefowi.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego Twój szef Cię nienawidzi, jakie są najgorsze rzeczy, które zrobili najbardziej znienawidzeni pracownicy i jak sprawić, abyś to Ty zajął pierwsze miejsce w sercu swojego szefa.

Co takiego robisz, że denerwujesz swojego szefa?

Wchodząc na głęboką wodę naszego badania, zapytaliśmy szefów, co najbardziej denerwuje ich w pracownikach. W przeważającej większości (35%) na pierwszym miejscu znalazło się negatywne nastawienie w pracy, brak pasji do wykonywanej pracy (16%) oraz odmowa pracy w zespole (15%).

Szefowie nie mają właściwie nic przeciwko temu, że ubierasz się nieodpowiednio - choć jesteśmy pewni, że zrobiłby to Twój dział kadr - zaledwie 1% respondentów uznało to za najgorszy zły nawyk w biurze. Na szczęście dla biurowych żartownisiów (patrzymy na Ciebie!), zaledwie 2% głosujących uznało, że opowiadanie nieśmiesznych dowcipów nie spowoduje, że trafisz do złych rejestrów.

Jeśli chodzi o uprzejmość, brak manier ze strony pracownika wypadł średnio, plasując się na 6. miejscu na 10. jako irytujący nawyk. Nasze ostatnie badania dotyczące zmiany zwyczajów towarzyskich w Wielkiej Brytanii wykazały, że prawie dziewięciu na dziesięciu Brytyjczyków uważa, że dobre maniery zanikają, a 77% nie wysyła kartek i zaproszeń. Czy w Twoim miejscu pracy znaczenie dobrych manier zanika? A może stajemy się coraz bardziej uprzejmi i nie stanowi to już problemu? Napisz do nas na Twitterze @instantprintuk.

Przeznaczeni, by być znienawidzonymi? Najmniej lubiane przez szefów imiona pracowników ujawnione!

Czy masz imię, które mogłaby pokochać tylko matka? Nasza ankieta ujawniła 20 najlepszych imion najmniej lubianych przez szefów pracowników. Czy potrafisz znaleźć swoje imię na tej liście?

1. Bob 11. Fred
2. John 12. Richard
3. Dave 13. Will
4. Steve 14. Mike
5. David 15. Sam
6. Paweł 16. Kate
7. Ben 17. Alan
8. Sarah 18. Chris
9. Jim 19. Simon
10. Mark 20. Małgorzata


Lista rzeczy nie do zrobienia

(Niestety) wszystkie poniższe przykłady były rzeczywistymi odpowiedziami na naszą ankietę. Bez względu na to, co robisz, nie popełniaj tych biurowych faux pas.


Jak to odwrócić?

Wszyscy jesteśmy trochę winni popadania w złe nawyki - może nie tak złe, jak te z naszej listy rzeczy do zrobienia, ale wciąż dość złe. Jeśli już popadniesz w niełaskę szefa, jaki jest najlepszy sposób, aby się zrehabilitować?

Ponieważ tylko 55% szefów jest skłonnych do konfrontacji z pracownikami na temat ich irytującego zachowania, jest mało prawdopodobne, że przyznają Ci się w twarz, że ich denerwujesz. Oznacza to, że tylko od Ciebie zależy, czy zmienisz swoje postępowanie, czy też staniesz po złej stronie faworyzacji.

Aby dać ci małego kuksańca we właściwym kierunku, nasze badanie ujawniło najlepsze sposoby, aby zaimponować szefom w Wielkiej Brytanii.

Bezpośrednim przeciwieństwem najbardziej irytującej cechy pracownika jest pozytywne nastawienie, które znalazło się na szczycie naszej listy - 28% respondentów zgodziło się, że jest to droga do ich serc. Podobnie, pasja do sukcesu firmy również znalazła się na wysokiej pozycji jako czynnik sprzyjający szefom (20%).

Nasi menedżerowie doceniają również to, że ich pracownicy wykonują zadania wykraczające poza ich kompetencje z korzyścią dla firmy (15%) i samodzielnie rozwiązują problemy w pracy (9%). Efektywna komunikacja również uzyskała bardzo wysoką ocenę (15%).

Nadgodziny i uprzejmość szokująco NIGDY nie doprowadzą Cię do porozumienia z menedżerem!

Czy nadgodziny to strata czasu? Wbrew powszechnemu przekonaniu, praca w nadgodzinach i punktualność nie zaprowadzą Cię nigdzie w kontaktach z bezpośrednim przełożonym, zdobywając zaledwie po 1% głosów. Co zaskakujące, dotrzymywanie terminów jest również łatwym do przeoczenia nawykiem - tylko 3% szefów twierdzi, że terminowe wykonywanie pracy jest najlepszym sposobem na zrobienie wrażenia.

Trend związany ze złymi manierami utrzymuje się i okazuje się, że bycie uprzejmym po prostu nie robi wrażenia - tylko 3% szefów twierdzi, że jest to sposób na zdobycie szacunku. Przynoszenie napojów i przekąsek dla szefa również nie przyniesie Ci żadnych korzyści (2%).

Wszyscy nasi respondenci są zgodni - Twoje podejście do pracy i jakość pracy, którą wykonujesz, są o wiele bardziej prawdopodobne, że zostaną docenione przez szefa niż podlizywanie się prezentami i niepotrzebne nadgodziny.

Najlepsze wskazówki, jak wywrzeć wrażenie na szefie od zespołu zarządzającego instantprint

Zapytaliśmy menadżerów z instantprint o ich najlepsze rady dla pracowników, którzy chcą zrobić wrażenie na szefie. Oto, co mieli do powiedzenia.


Czy któryś z Twoich kolegów ma takie złe nawyki? Podziel się z nimi tym artykułem i oznacz nas @instantprintuk lub użyj #instantprintuk!