BlackBox firmy MagicLogic Optimization znacznie usprawnił proces kartonowania w firmie True Manufacturing. Rozwiązanie określa optymalny rozmiar i materiał wypełniający dla każdego pudełka, optymalizując realizację zamówień.

WYZWANIE
Niezawodne, wysokiej jakości urządzenia chłodnicze są niezbędne w przemyśle spożywczym, więc kiedy klienci potrzebują części, chcą złożyć zamówienie szybko i sprawnie. Chociaż składanie takich zamówień mogło być łatwe, firma True Manufacturing wiedziała, że realizacja zamówień może przebiegać sprawniej i być bardziej efektywna kosztowo. Dział wymiany/części zamiennych firmy True Manufacturing chciał dokonać przeglądu swoich opakowań i zredukować koszty, usprawniając dotychczasowy proces.

Obecny wybór opakowań składał się z kilku standardowych pudełek zakupionych od dostawcy. Wybór najbardziej odpowiedniego rozmiaru kartonu należał do pracownika magazynu, który musiał ułatwić proces produkcji kartonów wysyłkowych. Następnie pracownik magazynu decydował o najlepszym sposobie fizycznego zapakowania produktów, w tym o zastosowaniu folii bąbelkowej lub materiału wypełniającego niezbędnego do tego, aby klient otrzymał swoje zamówienie w idealnym stanie. Podczas pakowania wielu części często trudno było szybko zidentyfikować karton o odpowiednim rozmiarze, więc wydatki na pakowanie były często wyższe niż to konieczne. Produkcja pudełek wysyłkowych, pakowanie elementów, aby wszystkie zasady wysyłki były dokładnie przestrzegane, zajmowało sporo czasu.

Po dokonaniu oceny dostępnych rozwiązań logistycznych, firma True Manufacturing zdecydowała się na współpracę z firmą MagicLogic Optimization Inc. przy użyciu BlackBox™ for Cartonization. Ponieważ BlackBox jest konfigurowalny i skalowalny w celu dostosowania do rozwoju biznesu, był to idealny wybór, aby dostosować się do planowanych ulepszeń firmy True.


ROZWIĄZANIE
BlackBox firmy MagicLogic Optimization znacząco usprawnił proces kartonowania. Początkowo firma True zakupiła zautomatyzowany system pakowania. Przedmioty przeznaczone do zapakowania były skanowane w celu podania długości, szerokości i wysokości. BlackBox wykorzystuje te informacje do określenia optymalnego rozmiaru pudełka. Zautomatyzowany system pakowania może następnie stworzyć prawidłowe pudełko w oparciu o obliczenia BlackBox. Wprowadzenie BlackBox usprawniło proces o wiele bardziej.

BlackBox służy teraz jako kalkulator i komunikator pomiędzy systemem ERP a zautomatyzowanym systemem pakowania. BlackBox zawiera wszystkie informacje odnoszące się do pozycji części i wszelkich specyficznych zasad pakowania, które mają zastosowanie. Teraz, gdy zamówienie jest przekazywane do realizacji, informacje o elemencie i ilości są przesyłane do BlackBox. Oprogramowanie automatycznie określa optymalny rozmiar i materiał wypełniający potrzebny do pudełka, przesyłając informacje, aby pudełko zostało automatycznie utworzone. Pudełko jest tworzone z unikalnym numerem referencyjnym, co zapewnia, że jest ono dopasowane do właściwego zamówienia sprzedaży.

Dzięki pozycjonowaniu i funkcjonalności BlackBox nie jest już potrzebny personel do ułatwienia procesu produkcji pudełek wysyłkowych. W pierwszym roku wdrożenia, True Manufacturing zredukowało wydatki na opakowania o 213 000 dolarów. Dodatkowo, oprogramowanie logistyczne poprawiło wizualną prezentację wysyłek części dla klienta, zapewniając jednocześnie ścisłe przestrzeganie zasad załadunku i dostarczanie produktów w idealnym stanie. MagicLogic kontynuuje oferowanie niestandardowych rozwiązań BlackBox, aby dostosować się do potrzeb firmy True w miarę zmian w jej działalności.