Podczas gdy większość firm przygotowuje się do szczytu sezonu, niektórzy przewoźnicy paczek wysłali swoje własne wczesne pozdrowienia w postaci dopłat świątecznych. Na szczęście nie oznacza to, że Twoja firma musi podnosić ceny lub ponosić straty finansowe. Wypróbuj poniższe rozwiązania w zakresie pakowania, aby zrównoważyć wyższe koszty przesyłek w dalszej części łańcucha dostaw, mówi Rajiv Saxena, dyrektor ds. rozwiązań dla łańcucha dostaw w APL Logistics.

1. Zmądrzej (telefonicznie), jeśli chodzi o stosowanie odpowiednich rozmiarów pudełek. Używanie do wysyłki produktu pudełka o rozmiarze większym niż określony to błąd, który łatwo popełnia wielu pracowników zajmujących się kompletacją produktów. Poproś pracowników lub przełożonych w centrach realizacji o zrobienie smartfonem zdjęć niektórych zapakowanych pudełek przed ich zapieczętowaniem. W ten sposób ktoś na wyższym szczeblu łańcucha produkcyjnego może sprawdzić te zdjęcia, aby upewnić się, że ma miejsce właściwe dopasowanie produktu do pudełka.

2. Zauważaj oznaki nieefektywnych konfiguracji opakowań. Zwracaj uwagę na nieefektywne konfiguracje opakowań, takie jak nadmierna ilość materiału wewnętrznego w pudełku, pusta przestrzeń po otwarciu paczki, kartony, plastikowe pojemniki lub materiały wypełniające, które trzeba wywieźć z centrów dystrybucji.

Zobacz jak wykorzystać zbędne kartony i zrobić z nich wypełniacze do przesyłek na Loboslink.pl >> 

3. Postaw na trwałe opakowania wielokrotnego użytku. Około jedna trzecia zamówień w handlu elektronicznym jest zwracana. Zwróć uwagę na to, jak dobrze materiały opakowaniowe, których używasz, wytrzymają wielokrotne podróże. W ten sposób Twoje towary, które nadal nadają się do sprzedaży, bezpiecznie przejdą przez proces tranzytu zwrotnego.

4. Aktualizuj informacje o wymiarach. Zachęć specjalistów od Lean lub inżynierów do spędzenia kilku tygodni na mierzeniu zawartości wyjeżdżających ciężarówek. Następnie uruchom nowe wykorzystanie kostek naczepy z tymi odświeżonymi danymi, aby zmniejszyć liczbę tranzytów.

5. Zbuduj i przetestuj prototypy. Pracuj z materiałami opakowaniowymi i konfiguracjami, które pomogły Ci wybrać symulacje. Doświadczenie w świecie rzeczywistym ujawnia, które zalecenia dotyczące opakowań są tak trwałe, wykonalne i wykonalne, jak proponowano.

6. Ponownie sprawdź klasyfikacje ładunków. Przy znacznych różnicach w kosztach transportu każdej z 18 różnych klasyfikacji Krajowego Stowarzyszenia Transportu Towarowego (National Motor Freight Traffic Association), opłaca się okresowo sprawdzać, czy wszystkie ładunki podróżujące w Twoich opakowaniach są prawidłowo klasyfikowane.

7. Stwórz wyraźne środki odstraszające dostawców od nadmiernego pakowania. Typowa umowa z dostawcą nakłada kary za uszkodzenie produktu, a nie za nadmierne koszty opakowania. Uwzględnij w umowie zapisy, które nakładają na dostawców taką samą odpowiedzialność za efektywność pakowania.

8. Nie wahaj się przed wymianą lub odnowieniem. Jeśli na opakowaniu zewnętrznym danego produktu nagromadził się kurz, brud lub inne ślady zużycia, klient może odmówić przyjęcia dostawy. Wytrzyj opakowanie lub nawet wymień je na nowe, aby zminimalizować liczbę zwrotów i ponownych wysyłek.

9. Zwróć uwagę na wskaźniki uderzenia, wstrząsu lub przechyłu. Urządzenia te informują o potencjalnie szkodliwym zachowaniu, takim jak wstrząs lub uderzenie, zwiększając odpowiedzialność za obsługę paczek. Pozwalają one również na przypisanie kar finansowych.

10. Zrezygnuj z utylizacji. Nie ograniczaj się tylko do kosztów transportu i utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych/kartonu (blisko 200 USD za tonę). Wiele firm, takich jak firmy produkujące polimery, potrzebuje tego rodzaju odpadów - a niektóre są skłonne wywieźć je za darmo lub za nie zapłacić. Warto rozważyć tę opcję, aby zaoszczędzić na utylizacji opakowań.