Profipack można potraktować jako rozwiązanie opłacalne i ekologiczne, które związane jest z pakowaniem i wysyłką towarów. Maszyny pozwalają wykorzystać bezużyteczne kartony z przesyłek na materiał, który będzie wypełniał kolejne przesyłki. Można dzięki temu w firmie zaoszczędzić środki, które trzeba przeznaczyć na zakup wypełniaczy. Oszczędności można uzyskać tutaj w dwóch obszarach. Z jednej strony zaoszczędzi się pieniądze na zakup wypełniaczy, z drugiej będzie można ograniczyć koszty związane z utylizacją opakowań.

Dzięki temu, że rozwinął się internet mamy do czynienia z dużą liczbą sklepów online. Co za tym idzie rośnie także zapotrzebowanie na szybką oraz skuteczną wysyłkę sprzedawanych towarów. Rozwiązanie, które ułatwia przygotowywanie przesyłek może być bardzo wygodne i faktycznie warto w firmie z niego korzystać. Jest to również szansa na to, by stosy gromadzonych w firmie kartonów przerobić w taki sposób, by ponowne ich wykorzystywanie stało się możliwe. Firma oszczędza, bo nie musi kupować folii bąbelkowych czy granulatów przeznaczonych do wypełnienia paczek.

Jak pokazują statystyki z roku na rok dość istotnie rośnie ilość wysyłanych w naszym kraju paczek. Najwięcej paczek nawet około 5 milionów wysyłanych jest w okresie świątecznym. Polacy coraz częściej kupują przez internet różnego rodzaju przedmioty. A ich wysyłanie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Dla firm, które przygotowują przesyłki możliwe jest produkowanie giętkich mar opakowaniowych. Pozwala to w skuteczny sposób zaoszczędzić na składowaniu oraz wywozie odpadów, a także na kupowaniu materiałów wypełniających.

Nacinarki do kartonów HSM Profipack to świetne urządzenia, które będą doprowadzały do tego, że ze starych kartonów przygotowywany jest materiał, który może odpowiadać za stworzenie udanego wypełnienia. Obecnie pojawiają się urządzenia, które są zróżnicowane jeśli chodzi o wielkość i wydajność. W zależności od tego jak dużo kartonów będzie się przerabiało będzie trzeba decydować się na takie rozwiązanie, które pozwoli na wydajną pracę. Maszyna z mniejszym rozmiarem pracuje w tempie 8 metrów na minutę, ta większa może przecinać jednocześnie 3 warstwy kartonu i tym samym pracuje także z prędkością 12 metrów na minutę. Wielkość maszyny powinna być przede wszystkim dopasowana do tego jak wiele różnych paczek dana firma wysyła. DO 50 paczek dziennie wystarczy prawdopodobnie ta mniejsza maszyna, przy większej ilości paczek warto się będzie zdecydować na mocniejsze urządzenie.

Maszyny HSM Profipack przygotowywane są w nowoczesny sposób, wykorzystują nowoczesne, hartowane wałki tnące, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością w trakcie pracy. Bez trudu poradzą sobie również ze zszywkami, miękkimi małymi elementami metalowymi. Dlatego nie ma potrzeby usuwania elementów metalowych. Jak podkreśla producent w obu przypadkach mamy do czynienia z urządzeniami, które są proste w obsłudze, dlatego każda firma, która zdecyduje się po nie sięgnąć może liczyć na taki sprzęt, z którym pracownicy będą sobie bez problemu radzić.

Jak firma podkreśla regularnie pracuje również nad rozwojem swoich urządzeń, regularnie pojawiają się nowe rozwiązania, które ostatecznie mogą sprawić, że sprzęty będą coraz lepsze. Chodzi również o to, by w skuteczny sposób poprawiać wydajność takich urządzeń wznosząc tą wydajność na wyższy poziom. Można się więc spodziewać, że proponowane urządzenia będą regularnie coraz lepsze, ich możliwości techniczne będą przez producenta nieustannie poprawiane.