Podkładka PadPak wykonywana jest z papieru jedno, dwu albo trzy warstwowego i ukształtowana jest jako podkładka amortyzująca. Formowana jest w taki sposób, że zwielokrotnieniu ulega tutaj liczba warstw papieru i dodatkowo przy pomocy trybów jest zgniatana i perforowana w swojej osi symetrii. Taki sposób formowania jest chroniony prawem i sprawia, że podkładka ma doskonałe właściwości mechaniczne a także może odpowiednio zabezpieczyć produkty. Mamy dla Was kilka rozwiązań, które nie będą bardzo kosztowne, a jednocześnie mogą ułatwić znacząco bezpieczny transport oraz recykling opakowań.

Pośród dostępnych propozycji wymienić można między innymi sypkie wypełniacze takie jak flopak, skropak, chrupki styropianowe, papierowe oraz poduszki z powietrzem. Naturalnie wybór powinien być głównie podyktowany kształtem pakowanego produktu, wagą i właściwościami. Obecnie można między innymi zauważyć, że rośnie zainteresowanie jeśli chodzi o wypełniacze papierowe – naturalne i ekologiczne. Wynika to z bardziej powszechnej mody na ekologię, która wdziera się także do naszego kraju.

Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się obecnie systemy podkładek papierowych, które służą do wypełniania przestrzeni, amortyzowania, blokowania, unieruchamiania przedmiotów. Flagowym urządzeniem do wytwarzania tego rodzaju wypełniacza jest obecnie PadPak Senior – to urządzenie do ciągłej pracy, które ma bardzo duży potencjał i efektywność. Przy mniejszym obciążeniu wybrać można również PadPack LC, a małym średnim firmom można także zaproponować PadPak Junior.

Papier do wszystkiego

Oczywiście wypełniacze papierowe są najbardziej ekologiczne, ale jednocześnie również jest to najdroższa opcja. Będą one zapobiegały problemem, które związane są z pakowaniem sztucznych odpowiedników. Nie zajmują wiele miejsca, przy magazynowaniu nie należą do kłopotliwych, nie ma także problemu z ich utylizowaniem. Coraz częściej klienci porównują właściwości wypełniaczy przeprowadzając specjalne testy i sprawdzają jak sytuacja wygląda, gdy chodzi o opcję zabezpieczeń, czy faktycznie można mówić o tym, żę taki wypełniacz spełnia swoją rolę.

Dyskusyjne tworzywo

Przeciwieństwem do naturalnych wypełniaczy są sypkie granulaty takie jak flopak, skropak, chrupki styropianowe. Ich zaletą będzie to, że cena jest dużo bardziej konkurencyjna w stosunku do papierowego odpowiednika, ale bardziej uciążliwe będzie magazynowej i rozpakowywanie. Sprawdzą się jednak przy lekkich produktach i niewielkich kartonach. Jeśli produkt będzie zbyt ciężki może opaść na dno i ochrona nie będzie właściwa.

Obecnie jeśli chodzi o najbardziej popularne rozwiązania w postaci wypełniaczy to są to granulaty oraz systemy poduszek powietrznych. Z uwagi na to, że te rozwiązania nie są zamienne i stosuje się je zazwyczaj w różny sposób będzie trzeba brać pod uwagę taką kwestię rozważając wybór konkretnych rozwiązań w zależności od tego jaka przesyłka ma być zabezpieczona. Niektóre materiały mają swoje ograniczenia jeśli chodzi o ich stosowanie i dlatego taka kwestia powinna być brana pod uwagę przez osoby, które chcą tego typu systemy u siebie zastosować.

Najchętniej stosowana metoda jeśli chodzi o zabezpieczenie pustych przestrzeni to korzystanie z urządzeń, które służą do produkcji poduszek z powietrzem. Urządzenia takie są niewielkie, proste w obsłudze więc bez problemu każda firma sobie z nimi poradzi. Alternatywą są poduszki wypełnione powietrzem, które są na pewno rozwiązaniem tańszym niż wypełniacze papierowe i sypkie.